دانشگاه فنی و حرفه‌ای نمونه واقعی دانشگاه نسل سوم است

به گزارش خبرگزاری موج، محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در بازدید از دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی تهران اظهار داشت: تقویت دانشگاه فنی و حرفه‌ای از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است؛ زیرا مساله مهارت‌آموزی، کارآفرینی و رفع نیاز بازار کار محور برنامه‌های امروز وزارت علوم برای توسعه مراکز آموزش عالی و رشته‌های دانشگاهی است.

وی با اشاره به تصمیم درست دولت برای انتقال دانشگاه فنی حرفه‌ای به وزارت علوم گفت: پس از این انتقال برخی مشکلات نظیر انتقال ساختمان‌ها و کارگاه‌ها به دانشگاه به وجود آمده است که امیدواریم با هماهنگی بیشتر وزارت آموزش‌وپرورش مرتفع شوند.

فرهادی افزود: مساله تصویب ساختار دانشگاه فنی و حرفه‌ای و تبدیل وضعیت مدرسان این دانشگاه به عضو هیأت‌علمی در معاونت آموزشی و مرکز هیأت امنای وزارت علوم در جریان است و در آینده نزدیک نهایی می‌شود.

وزیر علوم با تأکید مجدد بر برنامه وزارت علوم بر مهارت‌آموزی رشته‌های دانشگاهی گفت: گذراندن دوره‌های چند ماهه کارورزی دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌های کشور در مراکز دانشگاه فنی حرفه‌ای از جمله شیوه‌های اجرای این برنامه است.

فرهادی گفت: دانشگاه فنی حرفه‌ای باید رشته‌های جدید خود را در حوزه‌های جدید فناوری روز، متناسب با نیاز امروز بازار کار و با شیوه‌های متفاوت از سایر دانشگاه‌های کشور ایجاد کند.

در جریان این بازدید و نشست مشترک، روسای دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشکده دکتر شریعتی، دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای تهران و چند تن از مدرسان دانشگاه فنی حرفه‌ای دیدگاه‌های خود را با فرهادی مطرح کردند.