آغاز به کار سامانه تبادل فناوری نانو

آغاز به کار سامانه تبادل فناوری نانو

هم‌زمان با برگزاری چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو در مردادماه جاری سامانه همکاری و تبادل فناوری ستاد توسعه نانو رونمایی خواهد شد ضمن آن‌که تعدادی از فناوری‌های برتر نانو نیز مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت.

چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (پنجم و ششم مردادماه جاری) در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت با رویکرد نوآوری باز و رسوخ فناوری برگزار می‌شود.

در این مجمع سه تجربه همکاری فناورانه که در شرکت‌های مختلف کشور طی چند سال اخیر در حوزه فناوری نانو شکل‌گرفته است توسط افراد و مدیران درگیر پروژه‌ها مطرح و نقاط چالشی و کلیدی آن‌ها موردبحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرند.

معرفی و رونمایی از ابزار پیشنهادی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای بحث همکاری بین شرکت‌ها و تبادل فناوری از دیگر برنامه‌های این نشست است. این سامانه که در آن ترکیب نیازهای فناورانه و توانمندی‌های فناورانه بخش نانو موجود در کشور تجمیع شده و به شکلی پویا به‌روزرسانی می‌شود، می‌تواند به‌عنوان زیرساخت نوآوری باز مورداستفاده قرار گیرد.

برگزاری پنل چالش‌های همکاری‌های فناورانه شرکت‌ها و ارائه تعدادی از فناوری‌های برتر حوزه نانو در کشور، توسط صاحبان فناوری و ارزیابی این فناوری‌ها از دیگر برنامه‌های این همایش خواهد بود. به فناوری که بالاترین امتیاز را از طرف داوران این بخش دریافت کند، جایزه ویژه‌ای نیز تعلق خواهد گرفت.