گزارش سومین رویداد روز ارائه (دمودی) آواتک
معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا با حضور سرمایه‌گذاران معتبر

گزارش سومین رویداد روز ارائه (دمودی) آواتک

ده شرکت نوپای سومین چرخه شتاب‌دهی آواتک، در حضور بیش از ۲۰۰ مهمان و سرمایه‌گذار، استارت‌آپ‌های خود را ارائه و معرفی کردند.

به گزارش روابط عمومی شتاب‌دهنده آواتک، در روز ارائه تیم‌های آواتک، ١٠ شرکت چرخه سوم این مرکز در حضور مهمانان و سرمایه‌گذاران به معرفی کسب‌وکار خود پرداختند. همچنین در حاشیه این مراسم، تیم‌ها در فضای نمایشگاهی، به معرفی محصولات و دستاوردهای ۶ ماهه خود پرداختند.

در این رویداد محسن ملایری، مدیرعامل آواتک در مورد فعالیت‌های این مرکز طی سه دوره اخیر گفت: همه تیم‌های پذیرفته‌شده در آواتک از فرآیندی به‌شدت گزینشی عبور می‌کنند. وی افزود: ۴۰۰ تیم متقاضی ورود به چرخه سوم شتاب‌دهی بودند که از این تعداد با ۱۲۰ تیم مصاحبه شد و پس از گزینش آن‌ها، ۲۰ تیم وارد مرحله پیش‌شتاب‌دهی شدند، درنهایت نیز پس از گذراندن این دوره، ۱۰ تیم برای دریافت سرمایه اولیه آواتک انتخاب شدند.

سعید رحمانی، رییس هیئت‌مدیره این شتاب‌دهنده در این رویداد گفت: روز ارائه آواتک روز بسیار مهمی است چراکه جوانان ما بجای بیکاری و یا ترک وطن، آستین همت خود را بالا زده و کسب‌وکار کوچک خود را راه‌اندازی و عرضه می‌کنند. وی امسال را سال موفقیت اکوسیستم کارآفرینی در ایران نامید و گفت: این اکوسیستم حاصل تلاش یک فرد، شرکت یا جریان سیاسی نیست، بلکه یک جریان اقتصادی اجتماعی و حاصل تلاش جامعه کارآفرینی تکنولوژی ایران است.

رحمانی خاطرنشان کرد: استارت‌آپ‌ها در این مسیر راه دشواری پیش رو دارند و رویارویی آن‌ها با رقبای خارجی امری اجتناب‌ناپذیر است، وی وجود سرمایه خارجی را یکی از راه‌های غلبه بر این چالش برشمرد و افزود: وجود هر نوع از سرمایه خارجی در این راه مؤثر نیست، بلکه تنها سرمایه خارجی که همراه با انتقال دانش باشد برای حمایت از کارآفرین ایرانی مفید خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ایزی پز (پلتفرم ارسال مواد اولیه و دستور تهیه غذاهای اختصاصی)، فول فکر (پلتفرم روانشناسی آنلاین)، لیمانزا (پلتفرم طراحان مد ایرانی)، پین تایم (پلتفرم تبلیغاتی مکان محور از طریق شبکه وای فای)، جرمینال (پلتفرم تولید محصولات بر پایه اینترنت اشیا)، دیتا شهر (پلتفرم جستجوی مکان‌های شهری)، آزمون سبز (پلتفرم برگزاری آزمون‌های آنلاین)، لوناتو (پلتفرم فروش عینک طبی، آفتابی، عدسی و لنز)، بوتیک (جستجوگر هوشمند مد و پوشاک) و نظر بازار (تحقیقات بازار بر بستر موبایل و ارائه داشبورد آنلاین) شرکت‌های ارائه‌دهنده چرخه‌ی سوم شتاب‌دهی آواتک بودند که برای جذب سرمایه موردنیاز خود از سرمایه‌گذاران حاضر، به ارائه کسب‌وکار خود پرداختند.