استقبال سازمان بین المللی کار از برگزاری کنفرانس آینده کار در ایران

استقبال سازمان بین المللی کار از برگزاری کنفرانس آینده کار در ایران

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، در حاشیه یکصد و چهارمین کنفرانس بین المللی کار علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با گای رایدر مدیرکل سازمان بین المللی کار دیدار و گفت و گو کرد.

علی ربیعی در این دیدار ضمن بررسی و تحلیل اوضاع منطقه خاورمیانه ، از معضل بیکاری جوانان کشورهای منطقه و سرخوردگی آنان در کشورهای اروپایی به عنوان گروه های هدف تکفیری و تروریست به ویژه داعشی ها و تقویت پایگاههای تروریستی ابراز نگرانی کرد .

وی در ادامه همچنین خواستار تقویت کمک فنی سازمان بین المللی کار در جهت توسعه اشتغال شد .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود به تجارب بین المللی ایران در زمینه ارائه آموزش های فنی و حرفه ای ، بهزیستی ، کارآفرینی اشاره و اظهار کرد: امروز ایران به الگوی منطقه تبدیل شده است و سازمان بین المللی کار می تواند از این فرصت در جهت کمک به کشورهای منطقه استفاده نماید.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود به ترویج و گسترش روحیه سه جانبه گرایی در تعیین دستمزد، پیشی گرفتن دستمزدها بر تورم در دو سال گذشته با توجه به شکاف درآمدی در کشور، توانمندسازی تشکل های کارگری و کارفرمایی و آزادی تشکل ها اشاره کرد و یادآور شد: دولت تلاش میکند سطح معیشت کارگران را بهبود بخشد .

مدیرکل سازمان بین المللی کار در ادامه این دیدار ضمن استقبال از طرح ایران در برگزاری کنفرانس آینده کار در ایران ، موافقت خود را با تحلیل های ارائه شده از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص بحران منطقه، بیکاری جوانان و همیاری جوانان سرخورده کشورهای اروپایی با گروه های تروریستی و نا امنی در کشورهای منطقه اعلام و آمادگی این سازمان را در جهت رفع این مشکلات اعلام کرد.
وی همچنین از رشد همکاری های فنی ایران در کشورهای منطقه ابراز خرسندی کرد و خواستار ارائه و شدت بخشیدن به این مسیر شد.

مدیرکل سازمان بین المللی کار با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی ایران در خصوص تشکل های کارگری خواستار مساعدت و همیاری بیشتر ایران در این زمینه شد.