برگزیدگان جشنواره وب و کسب‌وکار تسهیلات می‌گیرند

برگزیدگان جشنواره وب و کسب‌وکار تسهیلات می‌گیرند

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از برگزیدگان اولین جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری حمایت می‌کند.

علی وحدت مدیرعامل صحا با اشاره به برنامه ویژه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک در جهت حمایت از جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها گفت: پیرو مذاکرات و توافقات به‌عمل‌آمده با دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، صحا آمادگی خود را جهت حمایت از طرح‌های برگزیده اولین جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی،‌ معدنی و تجاری اعلام کرد.

وی تأکید کرد: اولین جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری که باهدف معطوف کردن توجه مدیران ارشد فناوری اطلاعات در واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری به وضعیت پورتال و وب‌سایت بنگاه تحت مسئولیت آن‌ها برگزار می‌شود، می‌تواند زمینه استقرار و توسعه دولت  الکترونیک در کشور را گسترش دهد.

وحدت افزود: همچنین برگزاری جشنواره و معرفی برگزیدگان آن به‌عنوان الگوهای موفق در استفاده از فضای وب و مجازی در پیشبرد اهداف صنعتی و تجاری بنگاه‌ها می‌تواند باعث پیشرفت سایر واحدها شود. البته تبادل و اشتراک تجربیات شرکت‌ها هم می‌تواند از دیگر دستاوردهای این جشنواره باشد.

وی افزود: آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت، خدمات مهندسی و طراحی، طرح‌های تولیدی و خدماتی نیمه ساخت، صنعتی و انبوه، مطالعات و تحقیقات اعم از بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای، شرکت در مناقصات، همایش‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه‌های لازم جهت اطلاع‌رسانی، تدوین، انباشت و اشاعه دانش فنی، گسترش همکاری‌های فنی و اقتصادی بین‌المللی و ارتقاء صادرات و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ازجمله زمینه‌های حمایتی صحا به شمار می‌رود.

وحدت درباره چگونگی حمایت صحا از طرح‌های برگزیده اولین جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری تصریح کرد: طرح‌های برتر این جشنواره به‌شرط توجیه فنی و اقتصادی می‌توانند از تسهیلات مالی تا سقف ۳۰ میلیارد ریالی با نرخ سود ترجیحی بین ۶ تا ۱۸ درصد بهره‌مند شوند.

مدیرعامل صحا خاطرنشان کرد: همچنین برگزیدگان چنانچه در اجرای قرارداد با سایر نهادها و خریداران محصولاتشان نیازمند ضمانت‌نامه باشند می‌توانند از خدمات صدور ضمانت‌نامه صحا استفاده کنند.

به گفته وحدت بر اساس آیین‌نامه تضمین برای معاملات دولتی، ضمانت‌های صادره توسط صحا معادل ضمانت‌نامه‌های بانکی و برای تمامی دستگاه‌های اجرایی معتبر است.

مهلت ثبت‌نام در اولین جشنواره وب و کسب‌وکار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری مدت تا تاریخ بیستم تیرماه تمدیدشده است.