مشهد؛ میزبان جشنواره منطقه‌ای رویش خاوران

مشهد؛ میزبان جشنواره منطقه‌ای رویش خاوران

رئیس بنیاد نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد ملی نخبگان باهدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراعات برگزیده و تسهیل مسیر حرکت آن‌ها به‌منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، جشنواره‌های منطقه‌ای رویش را برگزار می‌کند.
پهلوانی افزود: اختراعاتی که پس از نام‌نویسی و شرکت در جشنواره‌های مذکور به تأیید هیئت‌داوران برسند، می‌توانند از تسهیلات بنیاد برای طی  مسیر توانمندسازی اختراع‌های برگزیده بهره‌مند شوند.
وی در ادامه از برگزاری جشنواره منطقه‌ای رویش خاوران که به میزبانی بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در تاریخ ۲۹ و ۳۰ تیرماه در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد، خبر داد.
پهلوانی تأکید کرد: مخترعان استان سیستان و بلوچستان می‌توانند بدون هیچ‌گونه سقف و محدودیتی در جشنواره رویش خاوران در شهر مقدس مشهد شرکت کنند و اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند.
وی افزود: در جشنواره اختراعات رویش کویر که در سال قبل به میزبانی بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد، از ۱۳ طرح برگزیده به‌وسیله هیئت‌داوران بنیاد ملی نخبگان، تعداد ۵ طرح مربوط به مخترعان استان سیستان و بلوچستان بود که نشان‌دهنده پتانسیل بالای استان در حوزه اختراعات است.
پهلوانی در پایان تصریح کرد:  افراد علاقه‌مند و واجد شرایط جهت شرکت در جشنواره رویش خاوران می‌توانند تا تاریخ ۸ تیرماه سال جاری با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی در سامانه نام‌نویسی جشنواره به آدرس sabtenam.bmn.ir ثبت‌نام کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند به وبگاه بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان به آدرس sb.bmn.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۲۲۳۵۴۵-۰۵۴ تماس حاصل کنند.