fa-IR

برگزاری رویدادهای فناورانه در حوزه فاوا همزمان با نمایشگاه رینوتکس 2018

همزمان با برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی تبریز (رینوتکس 2018) و با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی، تعدادی رویداد در قالب کارگاه و دوره آموزشی برای صاحبان ایده، دانشجویان، و حاضران در نمایشگاه به عنوان رویدادهای جانبی زون نوآوری و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات برگزار شد. این رویدادها با هدف ارتقای آگاهی صاحبان ایده و نوآوری و بازدیدکنندگان با مفاهیم روز فناوری اطلاعات و ارتباطات، در برنامۀ زون نوآوری و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات گنجانده شده بودند.

روز دوازدهم آبان و در سومین روز نمایشگاه، رویداد «انقلاب بلاک‌چین» توسط تیم «نوآی» که یک تیم متخصص برای ارائۀ راهکاری مبتنی بر بلاک‌چین است، در سالن شمس‌تبریزی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار شد. هدف از برگزاری این رویداد آشنایی فعالین حوزه ICT و دانشجویان رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات، با تکنولوژی بلاک‌چین به عنوان یک فناوری نوین دارای کاربردهای گسترده در جنبه‌های مختلف زندگی و کسب‌وکار بود. همچنین نکاتی در مورد راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارها و تسهیل آنها با استفاده از فناوری بلاک‌چین ارائه گردید.

روز سیزدهم آبان نیز رویداد «کاربرد تکنولوژی اینترنت اشیا (IoT) در اتوماسیون صنعتی» توسط شرکت «نیک‌مهرگستر» از شرکت‌های فعال کشور در حوزه کاربرد صنعتی اینترنت اشیا (IIoT) در مرکز شماره 3 آموزش فنی و حرفه‌ای تبریز برگزار شد. در این رویداد مفاهیم پایه‌ای اینترنت اشیا مرور و کاربردهای عملی آن در صنعت توضیح داده شدند که با ارائه مثال‌های عملی از محصولات شرکت بکهوف آلمان به عنوان یکی از شرکت‌های پیشروی دنیا در این زمینه توأم بود. در برگزاری این رویداد ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی نیز مشارکت داشتند.

همچنین در همین روز و با حضور رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی در زون نوآوری و فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، کارگاه آموزشی «امنیت فضای مجازی» با شرکت حاضران و بازدیدکنندگان برگزار شد که در آن مفاهیمی چون ویژگی‌ها و آسیب‌های فضای مجازی، شناسایی تهدیدهای امنیتی و راهکارهای مقابله با آن، ارائه توصیه‌های کاربردی در خصوص حفاظت از اطلاعات شخصی یا مهم در فضای مجازی، و معرفی جرایم اینترنتی شایع تشریح گردیدند.

#رینوتکس2018 #آذربایجان‌شرقی