fa-IR
راه‌اندازی بانک اطلاعات محصولات دانش‌بنیان به چهار زبان زنده دنیا
به‌زودی صورت می‌گیرد

راه‌اندازی بانک اطلاعات محصولات دانش‌بنیان به چهار زبان زنده دنیا

مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: به‌زودی بانک اطلاعاتی محصولات صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار زبان زنده دنیا راه‌اندازی می‌شود.

روح‌الله استیری در نشست شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صادرات که با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برگزار شد، با بیان گزارش مختصری از فعالیت معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی در دو سال اخیر، اظهار کرد: برای تدوین برنامه در معاونت امور بین‌الملل ابتدا به این نکته توجه داشتیم که چه زیرساخت‌های قانونی وجود دارد و بر طبق این زیرساخت‌ها اقدام به تدوین برنامه کردیم.

وی افزود: در یک سال و نیم اخیر، توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات با راه‌اندازی کریدور خدمات صادرات دانش‌بنیان در حال انجام است و تا پایان سال ۹۴ حدود ۷۳۶ درخواست از شرکت‌ها برای حضور در کریدور داشتیم که ۴۶۶ درخواست مورد تائید قرارگرفته و ۳۰۵ درخواست از حدود ۱۷۰ نیز خدمات دریافت کردند.

استیری، اعزام هیئت‌ها به دیگر کشورها را از دیگر اقدامات معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری عنوان کرد و گفت: در این زمینه هم اقداماتی برای پذیرش حضور دیگر کشورها در رویدادهای مهم ایران مثل ایران هلث و اینوتکس داشته‌ایم و هم راه‌اندازی پاویون‌های مختلف ایران در دیگر کشورها مثل بیوتکنیکای آلمان، جیتکس (نمایشگاه تجهیزات پزشکی)، نمایشگاه نوا در روسیه و عرب لب را داشتیم که شرکت‌ها و هیئت‌های ایرانی حضور خوبی در این نمایشگاه‌ها داشتند.

وی با اشاره به طراحی الگوی توسعه صادرات در معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، اظهار کرد: پشتیبان سازی، کیفی سازی و برند سازی ازجمله نیازهایی بود که برای طراحی الگوی توسعه صادرات به آن‌ها نیاز داشتیم که برای هرکدام از این حوزه‌ها اقدامات مختلفی در این دو سال صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌الملل معاونت علمی ریاست جمهوری با مهم خواندن راه‌اندازی بانک اطلاعاتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان،‌ گفت: به‌زودی بانک اطلاعاتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار زبان زنده دنیا راه‌اندازی خواهد شد و تمامی این اطلاعات در این سایت قرار می‌گیرد.