تشکیل کانون‌های کارآفرینی در مازندران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مطرح کرد‌

تشکیل کانون‌های کارآفرینی در مازندران

حمایت از اشتغال‌های دانش‌بنیان‌

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر حمایت از اشتغال‌های دانش‌بنیان در استان، گفت: کانون‌های کارآفرینی در مازندران تشکیل شد.
کامران اصغری ظهر امروز در جلسه بررسی تشکیل جشنواره کارآفرینان برتر مازندران اظهار داشت: با توجه به اهمیت کارآفرینی، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری درزمینهٔ توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه‌های مختلف توسعه اقتصادی استان بوده و ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاه‌ها ضروری می‌کند.

وی ادامه داد: در همین ارتباط، یکی از برنامه‌های مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به رسالت و وظایف خود، انجام فعالیت‌های بنیادی درباره توسعه و ترویج کارآفرینی بوده و بدین منظور هرساله این اداره کل با هدف شناسایی کارآفرینان در استان و انتخاب برترین کارآفرینان و معرفی آنان به‌عنوان الگوهای برتر به آحاد جامعه خصوصاً جوانان، اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر می‌کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: به لحاظ نقش ویژه کارآفرینان در جامعه، شناسایی و معرفی آنان، استفاده از توانمندی و تجارب آنان در جهت پیشرفت و توسعه و بهبود فضای کسب‌وکار در کشور یکی از اقدامات مهم درزمینهٔ الگوسازی برای جوانان و ترویج و توسعه کارآفرینی در کشور بوده است.
اصغری با تأکید بر اینکه برگزاری این جشنواره می‌تواند زمینه‌های حضور کارآفرینان در جامعه و افزایش سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند، افزود: این جشنواره، میعادگاهی برای گردهم آوردن کارآفرینان است که تجارب موفق خود را با جامعه در میان بگذارند و مشعل و چراغ راهی برای نسل جوان و نوپا باشند.
وی تصریح کرد: تشکیل کانون‌های کارآفرینی در استان، با حضور کارآفرینان برتر استانی مشارکت آنان با نهادهای اجرایی به‌عنوان اتاق فکر کارآفرینی، یکی از دستاوردهای همین جشنواره‌ها‌ست که نتایج مؤثری در توسعه کارآفرینی در استان به همراه خواهد داشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان داشت: کانون‌های کارآفرینی استان‌ها که از کارآفرینان برتر، صاحب‌نظران و کارشناسان خبره کارآفرینی هر استان تشکیل‌شده در حال حاضر به‌عنوان اتاق فکر اداره کل ایفای نقش کرده و علاوه بر ارائه پیشنهاد‌ها و طرح‌ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی در استان، تصمیم‌گیران را از پیامدهای احتمالی تصمیمات و سیاست‌گذاری‌ها نیز آگاه می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: این کانون‌ها با توجه به داشتن عقبه علمی، تجربی، تکنیکی و مالی کارآفرینان برتر؛ سرمایه بسیار ارزشمندی برای مسئولان بوده که می‌توانند به بهبود فضای کسب‌وکار در استان‌ها و بالطبع در کشور کمک کنند.
مهلت ارسال آثار از ۳۰ اردیبهشت ۹۵ لغایت ۳۰ خرداد ۹۵ خواهد بود.
آثار ارسالی کارفرمایان توسط هیئت‌داوران متشکل از ٢ نماینده از معاونت فرهنگی و اجتماعی، یک نفر نماینده از حوزه معاونت فنی و درآمد (با توجه به تخصصی بودن برخی از موضوعات)، ٢ نفر نماینده از تشکل‌های کارفرمایی و ٢ نفر از اساتید دانشگاه با تحصیلات مرتبط در حوزه ادبیات نوشتاری بررسی می‌شود.
پس از ارزیابی آثار ارسالی و انتخاب خاطرات، از ٥٠ برگزیده طی مراسم ویژه‌ای تقدیر و جوایز ارزنده‌ای به منتخبین اهدا خواهد شد.