نخستین «رویداد استارت‌آپ» خدمات روانشناختی کشور در مشهد برگزار می‌شود.
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رضوی:

نخستین «رویداد استارت‌آپ» خدمات روانشناختی کشور در مشهد برگزار می‌شود.

مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: نخستین ماراتن «رویداد استارت‌آپ» خدمات روان‌شناختی کشور با مشارکت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد و پارک علم و فناوری خراسان برگزار می‌شود.
علی جاهدی عصر یکشنبه در نشست مطبوعاتی که در مرکز خانه علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد، اظهار کرد: سردرگمی در بخش مشاوران و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط ما را بر آن داشت تا فضایی بسیار صمیمی و دوستانه برای فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی، با مجوز استانداری و مجوزهای نظام روانشناسی ایجاد کنیم.
وی افزود: در فضای ایجادشده، فارغ‌التحصیلان می‌توانند آموزش‌های تخصصی رشته خود را بگذرانند و برای بازار کسب‌وکار آماده شوند.
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: نخستین ماراتن استارت‌آپ خدمات روان‌شناختی برای نخستین بار در ایران با همکاری خانه روان‌شناختی برگزار می‌شود.
جاهدی با اشاره به اینکه این رویداد، یک رویداد فرهنگ‌سازی آموزش است، بیان کرد: این رویداد، بومی‌شده مدل بین‌المللی استارت‌آپ ویکند است.
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: جامعه هدف این رویداد را سه گروه فعالان حوزه کارآفرینی، خلاقیت، ایده پروری و ایده‌پردازی، مدیریت کسب‌وکار و حوزه‌های فنی و برنامه نویسان و طراحان اپلیکیشن‌های موبایلی در گروه اول، گرافیست‌ها در گروه دوم و متخصصین حوزه علوم تربیتی و روان‌شناختی که دارای دانش کافی هستند در گروه سوم دانست.
جاهدی درباره مزایای این رویداد اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی می‌توانند با همکاری دو گروه اول تیم‌سازی کنند و در یک فرآیند آزمایشگاهی تجربه ایجاد یک کسب‌وکار را داشته باشند.
وی در ادامه گفت: از دیگر مزایای این رویداد توسعه فرهنگ ایده‌پردازی و خلاقیت در میان نخبگان جامعه و ایجاد یک کار تیمی در بین آن‌هاست.
مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند از ظرفیت ویژه ناگفته شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک فرصت استفاده کنند.
جاهدی با بیان اینکه هدف از برگزاری این ماراتون استفاده از فضای مجازی و حوزه دیجیتال است، تصریح کرد: بستر اینترنت و فضای مجازی یکی از بسترهای اشتغال‌زایی است که می‌توان بهره خوبی از آن گرفت.
وی گفت: در هر پیش‌رویداد ۱۲۰ نفر آموزش می‌بینند و بیش از ۱۰۰ نفر در قالب ۲۰ کارگروه در رویداد نهایی شرکت خواهند کرد.