آبان ماه؛ زمان برگزاری سومین همایش مجمع جهانی کارآفرینی
دبیر همایش مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران خبر داد

آبان ماه؛ زمان برگزاری سومین همایش مجمع جهانی کارآفرینی

دبیر همایش مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران از برگزاری سومین همایش مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش‌آفرینی) در آبان ماه سال جاری خبر داد.
سید هادی رضوی عصر امروز در جلسه مجمع کانون کارآفرینی استان زنجان با توضیح اینکه مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (JWEF) مشتق شده از مجمع جهانی کارآفرینی است، اظهار کرد: این مجمع از سال ۲۰۰۸ تاکنون توسط دانشگاه EM-Lyon فرانسه و با همکاری برخی از مؤسسات و شرکت‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مأموریت این مجمع، ترویج و سرعت بخشیدن به کارآفرینی در میان جوانان و دانشجویان به‌صورت محلی و در سراسر جهان، باهدف ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی برای ساختن دنیایی بهتر با چشم‌انداز سال ۲۰۵۰ است.
دبیر همایش مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران با بیان اینکه این برنامه همه‌ساله به میزبانی و همکاری یک دانشگاه معتبر و حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، اضافه کرد: کشورهای فرانسه، سنگاپور، مالزی، چین، آرژانتین، شیلی و ... به‌طور فعال برگزارکننده این برنامه بین‌المللی هستند.
رضوی اظهار کرد: (JWEF)، انجمنی جهانی است متشکل از دانشجویان و کارآفرینان جوان که قصد دارد کارآفرینی جوانان را سکویی برای افزایش ثروت و بهبود وضعیت اجتماعی در سراسر جهان قرار دهد، زیرا کارآفرینی کلیدی برای بهبود چالش‌های جهانی است.

دبیر همایش مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران با بیان اینکه ۷۰۰ شرکت‌کننده شامل کارآفرینان جوان، اعضای مراکز رشد و پارک‌های علمی و فناوری، استارت‌آپ‌ها، برگزیدگان جشنواره‌های کارآفرینی و دانشجویان و علاقه‌مندان کارآفرینی از سراسر کشور در این همایش شرکت می‌کنند، گفت: سخنرانی‌های کلیدی، پانل‌های مختلف، کارگاه‌های آموزشی، مسابقه و ارائه استارت‌آپ‌ها، نمایشگاه استارت‌آپ‌ها، ارتباطات و شبکه‌سازی، مشاوره مربیان، ارائه به سرمایه‌گذار و ارتباط با رسانه‌ها از برنامه‌های این همایش است.

رضوی در پایان ضمن تقدیر از حمایت‌های اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  از حضور ۳۰ الی ۴۰ سخنران داخلی و خارجی (آمریکا-فرانسه، انگلستان، سنگاپور، مالزی، هلند، چین، ترکیه) در این همایش خبر داد.