برگزاری مسابقات اندروید در دانشگاه تهران

مسابقات برنامه نویسی اندروید (apptalent) با هدف توسعه اپلیکیشن های کاربردی فارسی و تشویق و ترغیب دانشجویان به فعالیت در این عرصه چهارم تیرماه امسال در دانشگاه تهران برگزار می شود.

حمایت از اقشار دانشگاهی برای ورود به حوزه برنامه نویسی، شناسایی نیازهای جامعه و ارائه اپلیکیشن های موبایل برای برآورده کردن این نیازها، ایجاد بستری برای خدمات فرهنگی و شناسایی متخصصان این حوزه از دیگر اهداف برپایی این مسابقات است که با حمایت دانشگاه تهران و یکی از اپراتورهای تلفن همراه برگزار می شود.

به گزارش فاوا نیوز، مسابقات اپلیکیشن نویسی در ۴ بخش نرم افزارهای آزاد، پیام رسان‌ها، تجارت موبایل و ایده ها تعریف شده است به نحوی که در بخش آزاد، اپلیکیشن های خلاقانه و کاربردی که نیازهای جامعه را شناسایی کرده اند با یکدیگر به رقابت می پردازند؛ در بخش برنامه های پیام رسان نیز برنامه هایی که با توجه به فرهنگ ایرانی طراحی شده و جایگزین مناسبی برای نمونه های خارجی باشد مدنظر است.

همچنین در بخش تجارت موبایل، اپلیکیشن هایی که با هدف تسهیل انواع مبادلات و تراکنش های شخصی و یا مربوط به کسب و کار باشد در مسابقه شرکت داده می شود و در بخش ایده ها نیز ایده های نوآورانه که قابلیت تجاری سازی و اجرا بر روی نرم افزارهای تلفن همراه را داشته باشد مورد رقابت قرار خواهد گرفت.
میزان نوآوری، کارایی برنامه و نحوه پیاده سازی و کیفیت و جذابیت محصول و در نهایت قابلیت تجاری سازی از جمله معیارهای داوری برنامه ها خواهد بود.