fa-IR
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تغییر کرد

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تغییر کرد

رضا زرنوخی، رییس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر این خبر را تایید کرد و گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که از سوی رییس جمهور بوده دکتر علی وحدت رییس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی و انتخاب شده است.

او افزود: دکتر علی وحدت که پیش‌ازاین رییس صندوق حمایت از صنایع الکترونیک بوده است از این هفته فعالیت خود را در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز می‌کند.

به گفته او به‌زودی مراسم تودیع و معارفه رییس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد.

 

در متن حکم دکتر روحانی رییس جمهور خطاب به دکتر وحدت رییس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی آمده است:

 «در اجرای مواد (۱۰) و (۱۲) اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی مصوب ۱۳۹۰.۶.۲۰ هیات وزیران و براساس مصوبه هیات امنای آن صندوق، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی، به‌موجب این حکم به‌عنوان «عضو و رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی» منصوب می‌شوید.

لازم است با همکاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، نسبت به پیشبرد اقتصاد دانش‌بنیان، رشد و توانمندسازی بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان و بهبود فرآیند تجاری‌سازی فناوری‌ها و کمک به ارتقای نظام مالی فناوری و نوآوری اقدام شایسته به عمل آید.

دوام توفیقات جنابعالی را از درگاه خداوند متعال مسالت می‌نمایم.»

پیش‌ازاین رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی دکتر بهزاد سلطانی بود و قرار است بر اساس ابلاغیه رییس جمهور ازاین‌پس دکتر علی وحدت ریاست این صندوق را بر عهده بگیرد.

دکتر علی وحدت پیش از رسیدن به ریاست صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره صندوق حمایت از صنایع الکترونیک بوده است.

او دارای مدرک دکترای مهندسی نساجی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و سوابق کاری و تخصصی نیز در وزارت صنعت، بنیاد ملی نخبگان، جشنواره شیخ بهایی و صنایع الکترونیک و مخابراتی دارد.

همچنین انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران زیر نظر وزارت کار فعالیت می‌کند و صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های جسورانه بورسی عضو این انجمن هستند.