fa-IR
مشکل اینترنت کشور چگونه حل می‌شود؟

مشکل اینترنت کشور چگونه حل می‌شود؟

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مشکل توسعه اینترنت ثابت کشور را عدم سرمایه‌گذاری مناسب از سمت بازیگران این حوزه می‌داند و تاکید می‌کند که مشکل توسعه‌نیافتگی اینترنت ثابت کشور تنها با افزایش تعرفه‌ها قابل‌حل نیست.

او پایین بودن کیفیت سرویس‌های اینترنت ثابت، عدم حرکت شرکت‌های اینترنتی به سمت توسعه شبکه بر مبنای تکنولوژی‌های نوین و همچنین نبود محتوای کافی بر بستر اینترنت را از جمله مشکلات توسعه اینترنت ثابت در کشور می‌داند. او شائبه دامپینگ اپراتورهای موبایل با کاهش قیمت دیتای خود و جبران آن به کمک سرویس صوتشان را نیز رد می‌کند و تاکید می‌کند که اپراتورهای FCP بیشتر از اپراتورهای تلفن همراه علیه یکدیگر دست به دامپینگ می‌زنند. فلاح به برنامه‌های رگولاتوری برای بازبینی پروانه‌های FCP هم اشاره‌ای دارد و بر این باور است که این سازمان با برنامه‌های تشویقی مشخص در تلاش برای تشویق دارندگان پروانه FCP برای ادغام با یکدیگر است.

فلاح همچنین دلایل به نتیجه نرسیدن اهداف پروانه‌های اپراتوری مجازی تلفن همراه (MVNO) را نیز به نداشتن طرح تجاری موفق از سمت شرکت‌های دارنده این پروانه ارتباط می‌دهد و تصریح می‌کند که تا زمانی که دارندگان پروانه‌های اپراتور مجازی تلفن همراه به سمت بازارهای بکر و نوین نروند نمی‌تواند از این بازار سودی کسب کنند.