fa-IR
۱۸ تیم استارت‌آپی ایران به جیتکس ۲۰۱۸ می‌روند

۱۸ تیم استارت‌آپی ایران به جیتکس ۲۰۱۸ می‌روند

هفته فناوری جیتکس دوبی که از روز یکشنبه ۲۲ مهرماه به مدت پنج روز آغاز خواهد شد، میزبان ۱۸ تیم استارت‌آپی از ایران خواهد بود. این تیم‌ها بعد از داوری در اتاق بازرگانی تهران برای حضور در رویداد جیتکس ۲۰۱۸ انتخاب شده‌اند.

بر اساس اطلاعات درج شده در سایت اتاق بازرگانی تهران، در جیتکس ۲۰۱۸ دوبی، مانند سال گذشته اتاق بازرگانی تهران غرفه‌ای را در بخش «ستاره‌های آینده جیتکس» در اختیار دارد ‌تا شرکت‌های نوپای فناوری و استارت‌آپ‌های ایرانی بتوانند در این غرفه، تولیدات خود را برای جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی به نمایش گذاشته و امکان همکاری با دیگر استارت‌‎آپ‌های جهانی را نیز داشته باشند.

در میان ۱۸ استارت‌آپ ایرانی حاضر  در جیتکس ۲۰۱۸، استارت‌آپ‌های مبتنی بر خدمات آنلاین حضور پررنگ‌تری خواهند داشت. از میان این استارت‌آپ‌ها ۳ تیم در حوزه گردشگری، یک تیم در زمینه خشکشویی آنلاین، یک تیم در حمل‌ونقل جاده‌ای، یک تیم در زمینه پلتفرم آنلاین ارایه خدمات فنی، تخصصی و عمومی، یک تیم در حوزه نظرسنجی آنلاین و یک تیم نیز در زمینه باشگاه مشتریان فعالیت می‌کنند.

علاوه‌ براین در گروه استارت‌آپ‌های ایرانی که امسال اتاق تهران به جیتکس ۲۰۱۸ دوبی اعزام خواهد کرد، سه استارت‌آپ در حوزه سلامت نیز حضور دارند. این استارت‌آپ‌های حوزه سلامت خدماتی در بخش  ویزیت آنلاین ویدیویی میان پزشک و بیمار  و مانیتورینگ‏های علائم حیاتی را ارایه می‌دهند.

یکی دیگر از گروه‌های استارت‌آپی ایرانی که در این نمایشگاه حاضر خواهند شد فعال در حوزه بلاک‌چین و رمز ارزها است. سه استارت‌آپ فعال در این بخش خدماتی در زمینه پلتفرم مبادله دارایی‌های دیجیتال، ارایه درگاه پرداخت ارزهای دیجیتال و همچنین بلاگ آموزشی ارزهای رمزنگاری شده ارایه می‌دهند.

از دیگر حوزه‌هایی که استارت‌آپ‌های اعزامی در آن فعالیت دارند شبکه‌های اجتماعی است. یکی از این پلتفرم شبکه اجتماعی با امکان خریدوفروش آنلاین در فضای مجازی و دیگری شبکه‌ای اجتماعی برای هواداران فوتبالی است.

در میان تیم‌های اعزامی اتاق تهران به جیتکس ۲۰۱۸، دو گروه با موضوع هوش مصنوعی نیز حضور خواهند داشت که راهکارها و کاربردهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای کسب‌وکارها و همچنین جمع‌آوری و تحلیل داده خدمت اصلی آن‌ها محسوب می‌شود.

یک استارت‌آپ هنری نیز در میان این ۱۸ تیم اعزامی به جیتکس ۲۰۱۸ به چشم می‌خورد. این تیم در زمینه خریدوفروش آثار هنرهای تجسمی در بستر وب و فضای مجازی راه‌اندازی شده و هنرمندان، مجموعه‌داران و گالری‌ها را به خریداران آثار هنری و هنردوستان متصل می‌کند.

آن‌گونه که هومن حاجی‌پور، معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران، اعلام می‌کند، اتاق تهران در راستای مأموریت‌های تعریف‌شده خود برای حمایت از کارآفرینان جوان، فضای اختصاص داده شده در این نمایشگاه را به‌صورت رایگان در اختیار استارت‌آپ‌ها خواهد گذاشت.

سال گذشته نیز، ۱۲ تیم استارت‌آپی ایران با حمایت اتاق تهران در هفته تکنولوژی جیتکس دوبی حضور داشتند و از میان آنان یک استارت‌آپ ایرانی موفق شد به دور نهایی جایزه ۱۸۰ هزار دلاری جیتکس ۲۰۱۷ دوبی راه یابد. نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸ از روز ۲۲ تا ۲۶ مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دوبی در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.