fa-IR
برگزاری مسابقات چالش نوآوری در حاشیه سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات

برگزاری مسابقات چالش نوآوری در حاشیه سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات

دکتر علیرضا یاری، دبیر اجرایی نهمین سمپوزیوم مخابرات (کنفرانس بین‌المللی IST) گفت: در نهمین دوره این رویداد بین‌المللی، برای اولین بار زمینه همکاری و تعامل هر چه بیشتر بین جامعه علمی و صنعت ICT فراهم گردیده است.

برای این منظور از طریق همکاری با پلتفرم جمع سپاری نوآوری «نوآوید»  این امکان فراهم شد که  ازیک‌طرف استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه ICT  بتوانند چالش‌های نوآوری در حوزه‌های کاری خود را مطرح نمایند و از طرف دیگر مخاطبان علمی این سمپوزیوم بتوانند برای حل آن چالش‌ها راه‌حل‌های علمی و کاربردی ارایه کنند. 

دبیر اجرایی این رویداد بین‌المللی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری شرکت‌ها در این سمپوزیوم  ازیک‌طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت­ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ICT  جهت  افزایش نوآوری در محصولات و خدمات شرکت‌ها، شناسایی و جذب افراد مستعد و خلاق و نیز کمک به  بازاریابی و برندسازی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوآور است و از طرف دیگر بهره‌گیری از دانش و توانمندی­های متخصصان داخل و خارج از کشور برای حل چالش‌های شرکت­های ایرانی فعال در حوزه ICT و ارتقاء سطح کیفی کنفرانس IST نیز خواهد بود.

دکتر یاری اضافه کرد: هر شرکت و استارت‌آپی که در حوزه‌هایی همچون هوش مصنوعی، بلاک‌چین،  رایانش ابری، داده‌کاوی، کلان داده‌ها، اینترنت اشیاء و سایر حوزه‌های مرتبط با ICT  در کشور در حال فعالیت است می­تواند از طریق تکمیل فرم ثبت‌نام در بخش چالش آوران، درخواست خود را ارسال نماید. در ضمن این شرکت­ها در صورت تمایل به دریافت غرفه نمایشگاهی که به همین منظور در محل سمپوزیوم تشکیل می‌گردد می‌توانند با تکمیل فرم ثبت‌نام در سایت کنفرانس IST2018 اعلام آمادگی کنند. او همچنین یادآور شد: حضور در نمایشگاه این کنفرانس برای کلیه استارت‌آپ‌های نوآور منتخب رایگان خواهد بود.

علاقه‌مندان می­‌توانند برای ثبت‌نام و اخذ اطلاعات بیشتر به وب­گاه سمپوزیوم به این آدرس مراجعه نمایند.