fa-IR
ده قدم قدرتمند برای دستیابی به اهداف کسب‌وکارهای کوچک (قسمت دوم)

ده قدم قدرتمند برای دستیابی به اهداف کسب‌وکارهای کوچک (قسمت دوم)

هدف‌گذاری، بخش مهمی از شروع و مالکیت یک کسب‌وکار است. بدون اهداف تجاری، ممکن است شما سرگردان در اطراف قدم بردارید آن‌هم بدون هیچ مسیر مشخصی. اهداف کسب‌وکارتان می‌توانند شمارا بر روی رسیدن به جایگاه دلخواهتان متمرکز کنند درحالی‌که به شما در برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن کمک می‌کنند.

زمانی که شما آماده شروع هدف‌گذاری هستید، در قسمت دوم این مقاله به پنج قدم دیگر در هدف‌گذاری اشاره می‌شود که به شما برای دستیابی به اهداف تجاری حتی جاه‌طلبانه کمک خواهند کرد.

 

۶-روی گرفتن پاداش متمرکز شوید

وقتی برای رسیدن به یک هدف بلندمدت و یا جاه‌طلبانه تلاش می‌کنید، تقسیم‌بندی آن به مراحل قابل‌کنترل کوچک‌تر اهمیت دارد، تا بتوانید هرروز به آن‌ها رسیدگی کنید. اما درحالی‌که برای قدم برداشتن تمرکز دارید، باید مطمئن شوید که به‌وضوح می‌دانید برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کنید.

فکر کردن به تصویر بزرگ  یک راه موثر برای متمرکز و باانگیزه ماندن است. زمانی را در نظر بگیرید و درباره اینکه رسیدن به هدفتان چگونه خواهد بود و در آن زمان چه احساسی خواهید داشت خیال‌پردازی کنید. سپس در طی روند کار، دائم به آن تصویر برگردید و به خودتان یادآوری کنید که چرا این هدف برای شما آن‌قدر اهمیت دارد.

 

۷-نقص را بپذیرید

یک چالش با اهداف، برای بسیاری از ما این است که همه‌چیز را در هر قدم از مسیر بتوانیم به‌درستی انجام دهیم. گاهی اوقات، ایده عالی و بی‌نقص، و ترس از شکست و اشتباه ما را عقب نگه می‌دارد و از پیشرفت ما جلوگیری می‌کند.

در مورد اهداف، پیشرفت روبه‌جلو اغلب بر اشتباهات غالب می‌آید، پس در حال حرکت نگه‌داشتن روند، نسبت به صبر کردن برای بی‌نقص شدن شرایط اهمیت بیشتری دارد. همچنین حتماً در نظر بگیرید که اشتباهات می‌تواند یک تجربه یادگیری قدرتمندانه را فراهم کنند؛ یک‌قدم اشتباه می‌تواند چشم‌هایتان را بر روی ایده‌های جدید و نگرش‌هایی باز کند که در غیر این صورت آن‌ها را نمی‌دیدید.

 

۸-تداوم در حرکت

ما طرح کلی اهمیت توانایی تغییر جهت‌ها و قبول نقص را بیان کردیم. در این موقعیت‌ها، و در طی روند هرروزه، حفظ حرکت روبه‌جلو اهمیت دارد، حتی زمانی که شرایط آن چیزی نیست که انتظارش را داشتید.

اگرچه مسیرتان ممکن است تغییر یابد و پیشرفتتان حداقل به نظر برسد، تنها راه دستیابی به هدفتان این است که قدم‌به‌قدم حرکت کنید و جز به‌جز آن را در بربگیرید. هر بار که یک‌قدم کوچک را برداشتید و کامل کردید، درواقع یک‌قدم به دست‌یابی به هدفتان نزدیک‌تر شده‌اید، و تا زمانی که حرکت روبه‌جلوی خود را ادامه بدهید در مسیر موفقیت باقی می‌مانید.

 

۹-مثبت فکر کنید

اعتمادبه‌نفس داشتن به توانایی‌هایتان دررسیدن به هدف، می‌تواند نقش مهمی را در موفقیتتان ایفا کند.اگر شما تصمیم دارید که به هدفتان برسید باید خودتان را باور داشته باشید.

مثبت اندیشی، تشویق خود، و تشویق شدن توسط تیم حمایتگرتان واجب است. افکار مثبت اغلب می‌توانند به شما برای عبور از چالش‌های سخت، تغییرات غیرمنتظره و دیگر آزمون‌های اراده شما، کمک بکنند.

 

۱۰-موفقیتتان را جشن بگیرید

این مهم است که موفقیت‌هایتان را در تمام طول روند هدف‌گذاری و دستیابی جشن بگیرید، حتی بردهای کوچک را. جشن گرفتن، به شما کمک می‌کند تا زمانی را بگذارید برای شناسایی تلاشی که برای دستیابی به هدفتان صرف کرده‌اید و درعین‌حال به خود انگیزه دهید جهت هل دادنتان به‌سوی قدم‌های بعدی برای رسیدن به هدفتان.

جشن گرفتن موفقیت همچنین روش خوبی است برای خاتمه هر مرحله از روند، و بازگشت به ادامه پیشرفتتان با نیرو و تمرکزی تازه.

با دنبال کردن این ده قدم قدرتمند هدف‌گذاری، شما قادر به طبقه‌بندی اهداف بلندمدت خود و برداشتن قدم‌های کوچک در هرروز برای نزدیک و نزدیک‌تر شدن به موفقیتتان خواهید بود.