معرفی کتاب «ارتباطات حرفه‌ای»
مجموعه مدیر حرفه‌ای (۱)

معرفی کتاب «ارتباطات حرفه‌ای»

نویسنده: جیمز اُروک

مترجم: احسانه نژاد محمد – محمدعلی معین‌فر

ناشر: آریانا قلم

نوبت و سال چاپ: چاپ اول –  زمستان ۱۳۹۵

تعداد صفحه: ۱۱۲ صفحه 

قطع: رقعی

مراجعه به وب‌سایت


ارتباط، فراتر از روشی صرف برای انتقال افکار یا تبادل‌نظرهاست. ارتباط، فرایندی است که به مدد آن با دیگران تعامل می‌کنیم و اطلاعات ضروری را برای اداره زندگی روزمره خویش از آن به دست می‌آوریم. به‌علاوه، ارتباط است که به ما امکان می‌دهد بر اوضاع‌واحوال کاری خویش مسلط شویم.

برقراری ارتباط، ارزشمند‌ترین مهارت یک مدیر است، ارتباط پیوندگاه عاطفی انسان‌هاست و در روابط شخصی و حرفه‌ای‌ آن‌ها را با یکدیگر مرتبط می‌کند. برقراری ارتباط پیوند میان فکر و عمل است و این خود فرایندی سودآور است. اساس عملکرد موفق هر بنگاه دولتی یا خصوصی داشتن مهارت برقراری ارتباط است.

کتاب «ارتباطات حرفه‌ای» اولین کتاب از مجموعه مدیریت حرفه‌ای است که با هدف درک بهتر از فرایند ارتباط، از تمهید راهبرد تا تحلیل مخاطب تدوین‌شده و تمرکز آن بر روش‌هایی است که باعث می‌شود فرد در جایگاه برقرارکننده ارتباط، با کسب دانش و مهارت بیشتر به فردی موثر، بدل شود.

این کتاب بر فرایندهای موجود در ارتباط‌های کاری معطوف است و مخاطب را در آماده‌سازی، ایراد سخنرانی‌های موثر و نگارش افکارش رهنمون می‌کند. نکاتی در مورد دشواری‌های مختص ارتباطات تیمی ازجمله نحوه اداره جلسات، اظهارنظر و حل اختلافات، برقراری ارتباط با مشتریان و ارباب‌رجوع و ارایه پیشنهاد‌هایی برای برندسازی و هویت‌سازی از دیگر موضوعاتی است که به آن پرداخته‌شده است.

کتاب ارتباطات حرفه‌ای در ۴ فصل «شناخت مهارت‌های ارتباطی»، «سخنرانی و نگارش»، «برقراری ارتباط با تیم» و «ارتباطات بیرونی» تدوین‌شده است.