نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها در اصفهان برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها در اصفهان برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها (Startexpo۲۰۱۸) در روزهای سوم تا ششم مهرماه امسال در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برپا می‌شود.

این نمایشگاه با تاکید بر فناوری، کاربرد دانش در توسعه جوامع بشری و نوآوری، به‌کارگیری ایده‌های نوین در سه هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی با حضور حدود ۷۰ مشارکت‌کننده از استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری از سه‌شنبه سوم مهرماه سال جاری در اصفهان آغازشده، صاحبان تکنولوژی‌های نوین را در پایتخت علمی و دانشگاهی ایران گرد هم جمع می‌کند.

نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها زمینه‌های مختلفی مانند استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای جدید، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، صنایع خلاق و پیشرو، مراکز دولتی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی را در برمی‌گیرد و مشارکت‌کنندگان، توانمندی‌های خود را در حوزه‌های مرتبط با نمایشگاه به نمایش می‌گذارند.

برندها و شرکت‌های معتبری در این نمایشگاه حضور یافته‌اند که از آن جمله می‌توان به ثامن ارتباط عصر، کارگزاری بانک پاسارگاد، کارگزاری شهر، دانشگاه اصفهان، شرکت فولاد مبارکه، صاایران و توسعه مدیریت ارتباطات ماندگار اشاره کرد. همچنین کشورهای عمان و مغرب نیز با اعزام هیئت‌های عالی‌رتبه به این نمایشگاه، جنبه‌های بین‌المللی ویژه‌ای را در نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها (Startexpo۲۰۱۸) ایجاد می‌کنند.

این نمایشگاه بستری برای عرضه نوآوری و فناوری در نظر گرفته‌شده و برخلاف نمایشگاه‌های مشابهی که صرفاً عرضه و تبادل کالا را هدف‌گذاری کرده‌اند، به دنبال تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکت‌ها و نیز سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نو و استارت‌آپ‌ها است.

برقراری ارتباط بین تولیدکنندگان محصولات فناورانه و مشتریان، معرفی فناوری‌های روز به صنایع متوسط و بزرگ، آشنا کردن سرمایه‌گذاران با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه یا استارت‌آپ‌ها، دعوت از مخاطبین تخصصی و افراد تحصیل‌کرده به بازدید از نمایشگاه و گردهمایی گسترده‌ای از نقش‌آفرینان اکوسیستم استارتاپی، نوآوری و فناوری از جمله اهداف تعیین‌شده برای نمایشگاه استارتکس به شمار می‌رود.

در این نمایشگاه طیف وسیعی از مخاطبین شامل فعالان حوزه‌های فناوری و تکنولوژی مانند تجهیزات پوشیدنی، خرده‌فروشی، خدمات، آموزش، حمل‌ونقل و لجستیک، شهرهای هوشمند و فناوری‌های شهری، پهپاد و رباتیک، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، کشاورزی هوشمند، سفر و گردشگری، بازی‌های رایانه‌ای، رسانه و بازاریابی، سلامت، اینترنت اشیا، انرژی، امنیت شبکه، اتوماسیون، تولید هوشمند، بلاک‌چین، فین‌تک و تجارت الکترونیک، شبکه‌های اجتماعی، فناوری‌های فضایی و کارآفرینی اجتماعی حضور دارند و داشته‌ها و دستاوردهای خود را برای افرادی نظیر مدیران وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، استارت‌آپ‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران خصوصی، پارک‌های علم و فناوری، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد، مخترعان، طراحان وب و اپلیکیشن، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، مشاوران و منتورها، برگزارکنندگان رویدادها و مدیران تحقیق و توسعه صنایع و شرکت‌ها به نمایش می‌گذارند.

نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها در راستای سیاست‌های شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان به‌منظور توسعه و ترویج کارآفرینی، خلق ثروت، رونق اقتصادی و افزایش سطح اشتغال در جامعه برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود مخاطبین بسیاری را به خود جذب کند.

بخشی از این مخاطبان به دلیل توسعه روزافزون فناوری‌های نوین و کسب‌وکارهای مبتنی بر تکنولوژی، بازدید از نمایشگاه را در دستور کاری خود قرار خواهند داد و بخشی دیگر نیز به دنبال بازاری برای توسعه فعالیت‌های حوزه فناوری با حمایت‌های مالی و سرمایه‌گذاری هستند.

این نمایشگاه در حالی برگزار می‌شود که طی سال‌های اخیر، کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، رشد چشمگیری داشته‌اند. استارت‌آپ‌های بزرگ و موفق ایرانی به لطف ایده‌های جوانانی ایجادشده که به دلیل تخصص و قابلیت‌های خود این فرصت را هم داشته‌اند تا در صدها شرکت بین‌المللی و مشهور اروپایی و امریکایی کار کنند، اما به‌رغم همه مشکلات، فشارها و محدودیت‌ها در داخل کشور مانده‌اند و با آموختن از تجربیات موفق داخلی و خارجی، کسب‌وکار خود را به راه انداخته‌اند.

علاقه‌مندان به بازدید از نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت‌آپ‌ها (Startexpo۲۰۱۸) می‌توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ روزهای سوم تا ششم مهرماه امسال به محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان مراجعه کنند.