آمادگی منطقه اقتصادی پیام برای پذیرش شرکت‌های فاوا

آمادگی منطقه اقتصادی پیام برای پذیرش شرکت‌های فاوا

شرکت خدمات هوایی منطقه ویژه اقتصادی پیام در گستره ۱۰٬۰۰۰ هکتاری در جنوب غربی مهرشهر کرج قرار داشته و ۳۶۰۰ هکتار از اراضی آن بر اساس قانون به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی و امکان سرمایه‌گذاری و حضور فعالان اقتصادی وجود دارد.

ازآنجایی‌که منطقه ویژه اقتصادی پیام تنها منطقه ویژه اقتصادی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، تلاش کرده در راستای توسعه صنعت IT و ICT گام بردارد. در همین راستا و برای تبدیل شدن منطقه به هاب صادرات و واردات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد کریدر ICT کشور، زیرساخت‎های مورد نیاز را برای توسعه شرکت‎های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت‏های دانش‎بنیان، شرکت‎های فعال در فناوری‎های نوین، تولیدکنندگان سخت‌افزار و نرم‌افزار، سازندگان مراکز داده (Data Center)، صادرکنندگان و واردکنندگان خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، مجموعه‌های نوپا (Startup) و شتاب‌دهنده‌ها (Accelerator)، تامین کنندگان سرمایه و دیگر فعالان این حوزه، فراهم کرده است.

این زیرساخت‌ها شامل: تدوین طرح جامع شهر ICT، استفاده از فرودگاه باربری و مسافربری، تامین برق صنعتی، ایجاد فیبر نوری و سوله‌های آماده، ارایه دفتر کار و انبار و دیگر امکانات زیربنایی توسعه است. آن دسته از اعضای سازمان که تمایل به استفاده از این تسهیلات دارند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این شرکت مراجعه کنند.