اهدا نشان برتر الکترونیک برای برترین تارنماهای کسب‌وکار
مقام مسئول در وزارت صنعت خبر داد:

اهدا نشان برتر الکترونیک برای برترین تارنماهای کسب‌وکار

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره «وب و کسب‌وکار» در مردادماه، از برنامه این دفتر برای اهدا نشان برتر الکترونیک به برترین وب‌سایت‌های این حوزه خبر داد.
فرزاد اسماعیل‌زاده با تأکید بر اینکه، فناوری اطلاعات در دنیای امروز یکی از اصول اولیه و ابزار رونق کسب‌وکار است، گفت: هر کسب‌وکاری که از این ابزار در تعاملات خود به‌درستی استفاده کند، می‌تواند با جذب مشتری بیشتر، درآمد مناسبی را کسب کند.
وی با بیان اینکه تمام شرکت‌های تولیدی، تجاری و خدماتی با ارائه خدمات پس از فروش در محیط وب می‌توانند مشتریان خود را حفظ کنند، به شرایط پسابرجام اشاره کرد و افزود: در این شرایط که حضور کشورهای خارجی تهدیدی برای تولیدات داخلی به شمار می‌رود، استفاده از ابزار فناوری اطلاعات و وب‌سایت‌های کسب‌وکار می‌تواند در جهت حفظ مشتریان تأثیرگذار باشد.
مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فناوری اطلاعات به‌عنوان یکی از ابزارهای خروج از رکود نیز می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد زیرا معرفی کیفیت محصولات و شفافیت در انتخاب محصولات از طریق وب‌سایت‌ها برای مشتریان جذابیت خرید ایجاد می‌کند و با این ابزار پذیرفته‌شده بین‌المللی می‌توان با دنیا در تعامل بود.
وی ادامه داد: بر اساس وظایف و مأموریت‌های محوله خود و در جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری،‌ نخستین جشنواره وب و کسب‌وکار را مردادماه برگزار خواهیم کرد.

اسماعیل‌زاده با اشاره به چگونگی برگزاری نخستین جشنواره کسب‌وکار و با بیان اینکه، این جشنواره در سطح ملی و باهدف تمرکز بیشتر صاحبان مشاغل و وب‌سایت‌ها بر مبادلات اقتصادی برگزار می‌شود، تصریح کرد: ثبت‌نام از متقاضیان برای حضور در این جشنواره تا ۲۰ خردادماه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: سپس ارزیابی انجام می‌شود و نتایج در مراسمی در اواخر مردادماه اعلام و به برترین‌ها نشان برتر تعاملات الکترونیکی اعطا خواهد شد.
وی با بیان اینکه محل برگزاری جشنواره وب و کسب‌وکار هنوز مشخص نشده، از مهم‌ترین نتایج برگزاری نخستین جشنواره وب و کسب‌وکار را برنامه‌ریزی و اقدام برای حمایت از بنگاه‌ها در به‌کارگیری ابزار فناوری اطلاعات و ارائه تسهیلات خرید تجهیزات فناوری عنوان کرد.
اسماعیل‌زاده ادامه داد: در این جشنواره، برترین‌ها در سه حوزه صنایع، معادن و تجارت معرفی و همچنین گزارش تحلیلی به ثبت‌نام کنندگان ارائه می‌شود تا وضعیت وب‌سایت‌های خود را سنجیده و در جهت بهبود عملکرد خود گام بردارند.
مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این جشنواره ازاین‌پس به‌صورت سالانه برگزار می‌شود، گفت: حضور تمام بخش‌های دولتی و خصوصی در نخستین جشنواره وب و کسب‌وکار آزاد است و تندیس و نشان برتر تعاملات الکترونیک به برترین‌های این جشنواره اهدا خواهد شد.
وی همچنین با بیان اینکه شاخص انتخاب و ارزیابی برترین‌های این جشنواره در حوزه محتوا، عملکردی و فناوری است، افزود: مجموعه ۷۰ شاخص برای شرکت در این جشنواره در تارنمای آن قابل‌مشاهده است. 
اسماعیل‌زاده با بیان اینکه تاکنون استقبال مناسبی از سوی صنایع مختلف به‌خصوص صنایع غذایی، سیمان و شرکت‌های فناوری اطلاعات برای ثبت‌نام در این جشنواره شده، گفت: همه متقاضیان برای ثبت‌نام در این جشنواره می‌توانند به تارنمای آن به آدرس webfestival.mimt.gov.ir مراجعه و یا با تلفن ۸۵۱۹۳۹۳۳ تماس حاصل کنند.