ایده فناورانه متفاوت از پژوهش است
رئیس پارک علم و فناوری لرستان:

ایده فناورانه متفاوت از پژوهش است

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: نباید انتظار داشته باشیم پارک لرستان در مدت‌زمان کوتاهی که از عمرش می‌گذرد، معجزه کند.
دکتر محمود رضا شاکرمی اظهار کرد: جریان فناوری از دانش‌آموزان و دانشجویان زبده و درس‌خوان شروع می‌شود.
وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که به پارک علم و فناوری مراجعه می‌کنند از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های معتبر نیستند؛ اما دارای ایده هستند و برای ایده‌پردازی این مطرح نیست که شخص از چه دانشگاهی و با چه معدلی تحصیل‌کرده یا فارغ‌التحصیل شده باشد.
شاکرمی با اشاره به اینکه ایده فناورانه متفاوت از پژوهش است، تصریح کرد: ممکن است فردی پژوهشگر خوبی باشد، اما توانایی خلق ایده به‌خصوص ایده‌ای که خلق ثروت کند را نداشته باشد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان در ادامه در پاسخ به این سؤال که نقش پارک علم و فناوری استان در اقتصاد لرستان چقدر بوده است، اظهار کرد: نقش پارک در اقتصاد استان ناچیز است و اگر بخواهیم با عدد و رقم آن را اعلام کنیم، خیلی رقم ناچیزی خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی پنج سالی که از تأسیس پارک علم و فناوری استان می‌گذرد، پارک رشد داشته اما شتاب چشمگیری نداشته است، اضافه کرد: با توجه به نوپا بودن پارک و شرایط استان، پارک علم و فناوری لرستان شتاب خیلی خوبی نداشته است.

شاکرمی گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان باگذشت ۲۰ سال از تأسیس آن هنوز نتوانسته در کشور نقش‌آفرینی کند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با تأکید بر اینکه قبلاً در کلان کشوری خیلی به بحث دانش‌بنیان توجه نمی‌شد و در چند سال اخیر نگاه به این مهم پررنگ شده است و نباید انتظار داشته باشیم پارک لرستان در مدت‌زمان کوتاهی که از عمرش می‌گذرد معجزه کند، خاطرنشان کرد: پارک‌های علم و فناوری در یک پروسه ۱۰ ساله نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا خواهند کرد.