عبور دالان اشتغال از مسیر تعاون و کارآفرینی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاون را دالان اشتغال و کارآفرینی توصیف کرد و گفت: در صورتی که راهبردهای 7 گانه تحول تعاونی‌ها اجرایی شود،‌ به اشتغال و کارآفرینی منجر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران سید حمید کلانتری اظهار کرد: برای آنکه تعاون رشد کند باید از ظرفیتهای جامعه استفاده شود اما در این مسیر، نگاه به تعاون باید نگاه ترویجی باشد و نگاه دولتی حاکم نشود.
وی با بیان اینکه دالان اشتغال کشور از مسیر تعاون می‌گذرد، افزود: وزارت تعاون آنقدر باید تعاونی‌ها را توانمند کند که حداقل وابستگی به دولت و حداکثر وابستگی اعضاء به خود تعاونی به وجود آید.
کلانتری در عین حال تعاونی‌ها را زمینه‌ساز تحول اقتصاد کشور و موجب کاهش فاصله‌های طبقاتی دانست و تصریح کرد: تعاون از تمرکز ثروت و عدم توزیع عادلانه درآمدها جلوگیری می‌کند و مانع از گستردگی بی رویه بخش دولتی می‌شود.
به گفته معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در صورتی که روحیه خلاقیت و نوآوری، همدلی و تفاهم در تعاونی‌ها نباشد تعاون رشد نخواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل 228 شرکت تعاونی با اشتغالزایی 2600 نفر در کشور خبر داد.
کلانتری گفت: این تعداد تعاونی طی ماه گذشته با سرمایه اولیه 24 میلیارد ریال تشکیل شده و بیش از 3000 هزار نفر عضو دارند.
به گفته وی بیشترین تعداد تعاونی‌های ثبت شده مربوط به استانهای فارس، خراسان رضوی و آذربایجان غربی و بیشترین فرصت شغلی به وجود آمده مربوط به تعاونی‌های صنعت و کشاورزی بوده است.