دو مرکز رشد در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان:

دو مرکز رشد در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

محمود رضا شاکرمی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، بابیان اینکه سال ۹۵ در راستای اقتصاد مقاومتی شش پروژه در استان وجود دارد اظهار داشت:  اولین پروژه حمایت و هدایت پنج شرکت در واحدهای فناوری مستقل در پارک علم و فناوری لرستان جهت اخذ مجوز است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۳ شرکت دانش‌بنیان در سامانه استان ثبت‌شده است افزود: برخی از این شرکت‌های دانش‌بنیان جدید و برخی فعال هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان با اشاره به اینکه اکثر شرکت‌های دانش‌بنیان ما خصوصی هستند، عنوان کرد: اگر شرکتی هم در ادارات وجود دارد معمولاً سهم بخش خصوصی بیش از ۵۰ درصد است بنابراین هدف‌گیری ما حدود ۱۵ شرکت است که امیدواریم از این شرکت‌ها پنج شرکت دانش‌بنیان داشته باشیم.

وی بیان کرد: از دیگر پروژه‌های ما  راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان الیگودرز است که نیازمند فضا و امکانات است و برای توسعه مراکز رشد در کل استان تعاملات خوبی با دانشگاه‌ها داریم.

شاکرمی بابیان اینکه راه‌اندازی دو مرکز رشد برای شهرستان الیگودرز و دورود در نظر گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد:  برای راه‌اندازی مرکز رشد شهرستان الیگودرز تفاهم‌نامه‌ای  با دانشگاه آزاد شهرستان بسته‌شده تا با امکاناتی که در اختیار قرار می‌دهند بتوانیم به‌صورت مشترک این کار را انجام دهیم.

وی با اشاره به وجود مراکز رشد در سطح دانشگاه آزاد اسلامی و عدم‌حمایت از سوی پارک به این مراکز، گفت: این مرکز رشدی که مدنظر ما است و می‌تواند از حمایت مالی و معنوی ما برخوردار باشد و از معافیت‌های مالی برخوردار باید زیر نظر پارک باشد.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان بابیان اینکه سه مرکز رشد در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دلفان زیر نظر پارک علم و فناوری فعالیت دارند، عنوان کرد: برای سال ۹۵ بنا است دو مرکز رشد در الیگودرز و دورود راه‌اندازی شود و در سایر شهرستان‌ها نیز تلاش بر این است تا مرکز شکوفایی و خلاقیت افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه لرستان طی تفاهم‌نامه‌ای بنا است درراه اندازی مراکز شکوفایی ما را یاری دهد، گفت: پروژه بعدی ما تکمیل ساختمان پارک علم و فناوری لرستان است که بالای ۹۰ درصد تکمیل‌شده و امیدواریم بتوانیم تا پایان ۹۵ تکمیل شود.

شاکرمی بابیان اینکه دانشگاه‌های لرستان تعامل خوبی با ما داشته‌اند، خاطرنشان کرد: در کشور ما موازی کاری انجام می‌شود مانند مراکز رشدی که در دانشگاه‌های استان است فعالیت چندانی ندارند.