لیگ برنامه‌نویسی ایران به کار خود پایان داد
در دانشگاه صنعتی شریف؛

لیگ برنامه‌نویسی ایران به کار خود پایان داد

لیگ برنامه‌نویسی ایران (کد کاپ شریف) با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
مراسم اختتامیه کد کاپ شریف با حضور نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و از نفرات برتر مسابقات برنامه‌نویسی تقدیر به عمل آمد.
لیگ برنامه‌نویسی ایران از بهمن‌ماه سال ۹۴ و بانام نویسی از متقاضیان آغاز شد. در ابتدای این لیگ بیش از یک هزار نفر ثبت‌نام کردند. بعد از برگزاری دو دوره مسابقه تمرینی در تاریخ‌های ۲۰ اسفند ۹۴ و اول اردیبهشت ۹۵، درنهایت ۲۵۰ نفر برای مرحله نهایی برگزیده شدند که فینال این مسابقات روز گذشته برگزار و نفرات برتر معرفی شدند.
در این مراسم، دکتر موحدی نماینده ریاست دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اهمیت بازار فناوری اطلاعات ایران گفت: فناوری اطلاعات فاصله ایده تا بازار را بسیار کوتاه‌تر از صنایع دیگر کرده و به همین دلیل اشتیاق بیشتری برای فعالیت در آن وجود دارد.
وی افزود: در حوزه IT جالب‌ترین و داغ‌ترین موضوع استارت‌آپ‌ها هستند. حدود ۲ سال پیش مجتمع خدمات فناوری در دانشگاه شریف تشکیل شد که بیشتر مجموعه‌هایی که در آن مشغول به کار هستند با فناوری اطلاعات مرتبط است.
موحدی بابیان اینکه طی ۲ سال حدود ۴۰ استارت‌آپ وارد این مجموعه شدند گفت: در حال حاضر۶ تیم موفق شده‌اند تا سرمایه‌گذار بیرون از دانشگاه جذب کنند و از بین آن‌ها ۲ استارت‌آپ هم در سطح بین‌المللی مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ حدود ۱۵ رویداد مرتبط با فناوری اطلاعات در سطح دانشگاه شریف برگزار شد، ادامه داد: این امر نشان‌دهنده شتاب زیاد فعالیت‌ها در این حوزه است.