بیست‌وپنج ایده جدید در همایش «ایده شو» در همدان ارائه شد
دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان:

بیست‌وپنج ایده جدید در همایش «ایده شو» در همدان ارائه شد

دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان بابیان اینکه در مراسم «ایده شو» امروز ۲۵ ایده طرح خواهد شد، گفت: امیدواریم بتوانیم به‌صورت ماهانه رویداد «ایده شو» را برگزار کنیم.

محمد نصیری ظهر امروز در همایش علمی «ایده شو» با محوریت فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه امروز نخستین رویداد «ایده شو» با محوریت پارک و علم فناوری در همدان برگزار می‌شود، اظهار کرد: در سال‌های اخیر رویدادی به اسم استارت‌آپ ویکند انجام می‌شود که دوروزه است.

وی با اشاره به اینکه در استارت‌آپ ویکند افرادی که دارای ایده هستند، ایده‌های خود را در محورهای مختلف مطرح می‌کنند، ادامه داد: در استارت‌آپ ویکند ایده برتر انتخاب می‌شود.

دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان افزود: افراد دارای ایده یکدیگر را به‌عنوان همکار انتخاب می‌کنند و سعی می‌کند طرح ارائه‌شده را عملیاتی کنند.

وی افزود: «ایده شو» در استان همدان قصد دارد در موضوعات مختلف نیازهای استان و منطقه را در نظر گیرد و از افراد متخصص و صاحب ایده بخواهد تا ایده‌های خود را مطرح کنند و ایده‌ای برتر انتخاب شود.

نصیری بابیان اینکه در «ایده شو» هدف این است که رویداد تبدیل به فرآیند شود و ادامه‌دار باشد، تأکید کرد: امیدواریم بتوانیم به‌صورت ماهیانه رویداد «ایده شو» را برگزار کنیم.

وی بابیان اینکه می‌توان در طول سال ۶ مورد و حتی بیشتر رویداد «ایده شو» با محور و موضوعات مختلف را داشته باشیم، بیان کرد: در استان همدان رویداد «ایده شو» جایگاه خود را بازخواهد کرد.

دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان با اشاره به اینکه به همت دانشجویان که صاحبان اصلی ایده هستند، اساتید و صنعتگران می‌توان ایده‌ها را عملیاتی کرد، ادامه داد: امروز هدف از برگزاری «ایده شو» در همدان این است که افراد ایده‌های خود را مطرح کنند.

وی بابیان اینکه در مراسم «ایده شو» امروز ۲۵ ایده طرح خواهد شد، ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این است که در «ایده شو» تنها ارائه ایده انجام نشود و استارت‌آپ ویکند بومی‌شده داشته باشیم.

نصیری بابیان اینکه هدف پارک و علم و فناوری این است که ایده‌ها را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها حمایت کند تا به سمت اجرای آن برود، ادامه داد: در ابتدای کار «ایده شو» امکان دارد که ایده‌ها کیفیت کافی را نداشته باشند اما ایرادی ندارد چراکه به‌مرورزمان از حالت خامی خارج می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه دوره استخدام دولتی تمام‌شده است، بیان کرد: دنیا به سمتی حرکت می‌کند که استخدام دولتی دائم به‌هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت و همه استخدام‌ها سالیانه می‌شود، بنابراین باید چاره‌ای اندیشید.

دبیر همایش علمی «ایده شو» در همدان بابیان اینکه با توجه به نبود استخدام دائم ایده‌های خلاقانه باید تبدیل به کسب‌وکار شود، ادامه داد: در دوران دانشگاه بهترین دوستان انتخاب می‌شوند و می‌توان بهترین دوستان کاری را نیز انتخاب کرد.

وی بابیان اینکه امروز ارزیابی ایده‌ها به دو صورت انجام می‌شود، ادامه داد: ۷۰ درصد ارزیابی از سوی داوران و ۳۰ درصد از سمت حضار انجام می‌شود.

نصیری با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری علاوه بر رویداد «ایده شو» با همکاری دانشگاه‌ها و بنیاد نخبگان رویدادهای دیگر ازجمله ورک شاپ‌های دوره‌ای را برگزار خواهد کرد، افزود: این ورک شاپ با بحث بازی‌های رایانه‌ای در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه باید به سمت کارآفرینی رفت، اظهار کرد: باید یاد بگیریم که تولید ثروت از زیرزمین نیست بلکه از روی زمین و داخل مغز انسان است.

غلامحسین مجذوبی به مقایسه درآمد دو شرکت بزرگ آمریکایی با درآمد نفتی کشور پرداخت و افزود: باید از مغز خود تولید ثروت کنیم.

وی بابیان اینکه استفاده از مغز انسان فقط برای تولید ثروت نیست، افزود: باید چگونگی استفاده از مغز خود را یاد بگیریم و امیدوارم رویدادهایی مانند «ایده شو» بانظم بیشتر و بهتری برگزار شود.