برگزاری نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری شمال ایران در رشت

برگزاری نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری شمال ایران در رشت

نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند گردشگری شمال ایران به همت دانشجویان دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

منطقه گیلان، نخستین رویداد استارت‌آپ وی کند گردشگری شمال ایران به همت دانشجویان دانشگاه گیلان در سه روز متوالی پنجم، ششم و هفتم خردادماه سال جاری در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

«استارت‌آپ ویکند گردشگری» یک رویداد آموزشی - تجربی بین‌المللی است که در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل فعالان حوزه گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته، برنامه نویسان، مدیران تجاری، علاقه‌مندان به استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کرده و با تشکیل چندین گروه، طرح‌های خود را اجرایی کنند.

یادگیری کارآفرینی، راه‌اندازی واقعی یک کسب‌وکار، شبکه‌سازی، آشنایی با رهبران کارآفرینی، تیم‌سازی برای شروع یک کسب‌وکار، هزینه یادگیری پایین از مهم‌ترین اهداف این رویداد بزرگ گردشگری در استان گیلان است.

صاحب‌نظران پیش‌بینی می‌کنند در سال ۲۰۲۰ صنعت گردشگری تبدیل به صنعت اول دنیا شود لذا با توجه به پتانسیل‌هایی که کشور ما درزمینهٔ گردشگری دارد، می‌تواند یکی از کشورهایی باشد که در این حوزه حرف اول را بزنند اما واقعیت‌های آماری نشان می‌دهد گردشگری تنها ۲/۲ درصد از رشد ناخالص ملی ایران را به خود اختصاص داده است و قطعاً برگزاری این رویداد می‌تواند در رشد صنعت گردشگری استان گیلان تأثیر بسزایی داشته باشد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بنیاد ملی نخبگان استان گیلان، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، پارک علم و فناوری استان گیلان، دانشگاه گیلان، مرکز شتاب‌دهی علی‌بابا از حامیان این رویداد بزرگ گردشگری شمال ایران هستند.

از علاقه مندان به حضور در این رویداد 3 روزه کارآفرینی دعوت می شود جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.swtgilan.ir یا کانال این رویداد به آدرس @Swtgilan مراجعه کرده و به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند.