موزه علوم و فناوری ایران در بوستان ولایت ایجاد می‌شود

موزه علوم و فناوری ایران در بوستان ولایت ایجاد می‌شود

شهردار تهران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری تهران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در بوستان سیصد هکتاری ولایت ایجاد می‌شود.

محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در آیین امضای دو تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری تهران با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: بر اساس تفاهم صورت گرفته زمین موردنیاز برای احداث موزه علوم و فناوری ایران از سوی شهرداری تهران و اعتبارات آن توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد از مساحت بوستان ولایت فضای سبز است خاطرنشان کرد: مابقی این بوستان به ایجاد اماکن علمی و فرهنگی اختصاص خواهد یافت.

قالیباف بابیان اینکه جای خالی چنین موزه‌ای در شهر تهران احساس می‌شود گفت: نخستین دستاورد احداث موزه علوم و فناوری ایران متوجه مردم و جامعه است.

وی افزود: پایتخت در طرح جامع به‌عنوان شهری دانش‌بنیان و دانشگاهی تعریف‌شده بنابراین توجه و حمایت از مجموعه‌های حقیقی و حقوقی علمی به‌صورت جدی از سوی مدیریت شهری دنبال می‌شود.

قالیباف با اشاره به افتتاح نخستین بوستان فناوری در پایتخت گفت: در منطقه ۱۲ شهر تهران نیز مکان خوبی برای ایجاد یک بوستان فناوری با رویکرد اقتصاد شهری وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: این فرموده امام راحل که خرمشهر را خدا آزاد کرد، نشان‌دهنده عمق راهبردی و رویکرد انقلاب اسلامی است.

قالیباف تصریح کرد: فلسفه شروع، حفظ و تداوم انقلاب اسلامی در جمله ' خدا خرمشهر را آزاد کرد' خلاصه می‌شود.

شهردار تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس، شهید ستاری مورداشاره قرارداد و افزود: وی یکی از چهره‌های شجاع و مدیر درصحنه عملیاتی در حوزه پدافند هوایی بود که کارهای شایسته‌ای انجام داد.

امضای تفاهم‌نامه شهرداری تهران با وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری

محمدباقر قالیباف و علی فرهادی روز دوشنبه درزمینهٔ ایجاد موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در بوستان ولایت تفاهم‌نامه امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه شهرداری تهران موظف به تأمین زمین این موزه و وزارت علوم, تحقیقات و فناوری مسئول تأمین اعتبارات ساخت آن است.

همچنین تفاهم‌نامه دیگری میان شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری درزمینهٔ حمایت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان پایتخت به امضا رسید.

محمدباقر قالیباف در حاشیه امضای این دو تفاهم‌نامه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه تولید در مراکز جمعیتی اتفاق می‌افتد گفت: با توجه به اینکه مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور در پایتخت قرار دارند بنابراین باید تولید ثروت بر پایه اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان در این شهر اتفاق افتد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف ازجمله آی‌تی، فناوری‌های عمرانی و خدماتی و فضای سبز با رویکرد دانش‌بنیان عمل می‌کند و بر همین اساس هرساله فن بازارهای دوره‌ای را به‌منظور ارتباط با مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌کند.