استارت‌آپ‌های کارآفرینی اجتماعی در یزد راه‌اندازی می‌شود

استارت‌آپ‌های کارآفرینی اجتماعی در یزد راه‌اندازی می‌شود

فخرالسادات خامسی هامانه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی نیاز به فراهم‌سازی زیرساخت‌های اقتصادی دارد که استارت‌آپ و کافه‌های کارآفرینی اجتماعی با همین هدف از سوی این دفتر دنبال می‌شود.
او بابیان اینکه در این زمینه تاکنون جلسات متعددی برگزار شد و طرح‌های اولیه آماده است اظهار داشت: کارآفرینی اجتماعی، فرصتی برای اشتغال و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
خامسی هامانه ادامه داد: سال گذشته برای کنترل و مهار آسیب‌های اجتماعی و با توجه به دستورالعمل وزارت کشور تفاهم‌نامه‌هایی در استان و ملی با نظارت دفتر امور فرهنگی و اجتماعی منعقدشده است.
او تصریح کرد: پارسال ۱۵ تفاهم‌نامه سه‌جانبه ملی با اعتبار سه میلیارد و هفتصد و هفده میلیون ریال در پیشگیری و کاهش اعتیاد بین وزارتخانه متبوع، سازمان امور اجتماعی کشور و دستگاه مربوطه منعقد و طرح‌های آن در استان اجرا شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد تعداد تفاهم‌نامه‌های دوجانبه در این مدت را پنج مورد با ده میلیارد و ششصد و سی و دو میلیون ریال بودجه بیان کرد و افزود: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد)، موسسات فرهنگی و شرکت دانش‌بنیان در زمینه موضوعات مختلف منعقد شد.
او اضافه کرد: دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری نقش نظارتی در اجرای این تفاهم‌ها دارد، طبق ارزیابی و بازدیدهایی که صورت گرفت تمام اعتبار استان هزینه و نتایج خوبی هم به دنبال داشت.
خامسی هامانه بابیان اینکه امسال هم تفاهم‌نامه‌هایی از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در موضوعات مختلف برای استان‌ها در دست اقدام است، گفت: امیدواریم بودجه این تفاهم‌نامه تا پایان شهریورماه به استان‌ها ابلاغ شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد افزود: طرح‌های اعطای دانشنامه ازدواج، راه‌اندازی کلینیک‌های حقوق شهروندی، برگزاری ۱۵ ساعت دوره آموزشی مهارت‌های زندگی ویژه زوج‌ها و اجرای قانون مجازات جایگزین حبس ازجمله طرح‌های موفق حوزه اجتماعی و فرهنگی استان سال گذشته بود که قرار است به‌صورت نمونه آزمایشی (پایلوت) در کشور اجرا شود.