طرح‌های با قابلیت سرمایه‌گذاری در نشست دی- هشت معرفی می‌شوند

طرح‌های با قابلیت سرمایه‌گذاری در نشست دی- هشت معرفی می‌شوند

مهندس مهدی صفاری‌نیا، با اشاره به دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری دی-هشت (Next Up) اظهار کرد: نشست سرمایه‌گذاری فناوری دی-هشت توسط پارک فناوری پردیس که عهده‌دار شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت است، فعالیت خود را از سال ۹۵ آغاز کرد و با برگزاری اولین دور این نشست در آذرماه سال ۹۶ رسما برگزاری سلسله نشست‌های سرمایه‌گذاری فناوری میان کشورها کلید خورد. 

او در خصوص این نشست اظهار کرد: نشست دوم با محوریت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا به سرمایه‌گذاران برگزار می‌شود و در این رابطه از طرح‌های دارای قابلیت سرمایه‌گذاری در کشورها از یک‌طرف و سرمایه‌گذار مستعد و علاقه‌مند از طرف دیگر برای حضور در نشست و ایجاد رابطه اولیه دعوت خواهد شد. 

صفاری‌نیا برگزاری پنل‌های گفتگو و بحث و سخنرانی‌های محوری در خصوص موضوعات روز سرمایه‌گذاری در کشورها و کارگاه‌های آموزشی در دستور کار و برنامه این دوره از نشست عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر آن طرح‌های دارای قابلیت سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها به سرمایه‌گذاران معرفی خواهد شد و امیدواریم یکی از بهترین فرصت‌های جذب سرمایه در چارچوب این نشست میان کشورها در این رویداد رقم بخورد.

رییس پارک فناوری پردیس درخصوص ثبت‌نام و حضور در نشست، توضیح داد: استارت‌آپ‌های کشورهای عضو سازمان دی-هشت و نیز استارت‌آپ‌های فعال از تمام کشورهای اسلامی می‌توانند در بستر این نشست طرح‌های نوآورانه یا کسب‌وکار خود را به سرمایه‌گذاران نشست معرفی کنند. همچنین ثبت‌نام و دعوت برای حضور سرمایه‌گذاران از کشورهای عضو و دیگر کشورهای مستعد همکاری انجام می‌شود. 

صفاری‌نیا خاطرنشان کرد: مخاطبین این نشست صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر، فرشته‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های فناوری علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها و کارآفرینان استارتاپی و نوآوران حوزه‌های مختلف فناوری است که می‌توانند با مراجعه به سایت جامع نشست در این نشانی از جزییات برگزاری نشست و ثبت‌نام آگاهی کافی را به دست آورند. 

بر اساس اعلام پارک فناوری پردیس، شبکه انتقال و تبادل فناوری، اولین نشست سرمایه‌گذاری فناوری (TIM) را با محوریت هم‌اندیشی صندوق‌های سرمایه‌گذاری از کشورهای عضو سازمان دی-هشت با حضور بیش‌از ۴۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه از ۸ کشور برگزار کرد و با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده دومین نشست با افزوده شدن محور ارایه فرصت‌های سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های استارت‌آپی با نام Next Up با هدف‌گذاری تمام کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.