شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بورس می‌شوند

شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بورس می‌شوند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به موفقیت‌ها و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بورس می‌شوند.

سورنا ستاری در نشست با مدیران، روسا، فعالان دانش‌بنیان، فناوران و نخبگان استان گلستان با اشاره به فعالیت ۳۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور، اظهار کرد: سال گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان بیش‌از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشتند.

او با اشاره به ثبت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تراکنش مالی در بانک مرکزی در سال گذشته تصریح کرد: بانک‌ها امروز به این نتیجه رسیدند که دیگر نباید بر روی سیستم سنتی سرمایه‌گذاری کنند و باید در زمینه‌های بانکداری الکترونیکی سرمایه‌گذاری کنند.

ستاری بابیان اینکه استارت‌آپ‌های زیادی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: کپی کردن ایده شخص دیگر، محکوم به شکست می‌شود.

او بیان کرد: در استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه گیاهان دارویی،‌ گردشگری، کشاورزی و آی‌تی و غیره وجود دارد که بستر مناسبی برای استارت‌آپ‌ها است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور ناامید کردن کارآفرین را اشتباه دانست و تاکید کرد: پایین کشیدن کرکره کارآفرین، خیانت به کشور است.

ستاری یادآور شد: پارک علم و فناوری یک محیط فیزیکی نیست؛ هر جای شهر را می‌توان پارک علم و فناوری دانست. در ایجاد یک کسب‌وکار، داشتن محیط مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

او با تاکید بر اینکه نباید با کسب‌وکارهای جدید جنگید، گفت: باید به جوانانمان اعتماد کنیم. امسال استارت‌آپ‌های خوبی را در حوزه بهداشت خواهیم داشت.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور اظهار کرد: تا دو سه سال گذشته وقتی درباره شرکت‌های دانش‌بنیان صحبت می‌کردیم، به ما می‌خندیدند اما امروز این شرکت‌ها به درآمدهای زیادی دست یافته‌اند.