ثبت‌نام صد و پنجاه نفر در «استارت‌آپ سیتی» لرستان

ثبت‌نام صد و پنجاه نفر در «استارت‌آپ سیتی» لرستان

رئیس بنیاد نخبگان لرستان بابیان اینکه اولین رویداد حوزه کارآفرینی در استان برگزار می‌شود، گفت: تاکنون ۱۵۰ نفر از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد ثبت‌نام کردند.

دکتر حمزه امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به برگزاری نخستین رویداد استارت‌آپ سیتی (شهر الکترونیک) در لرستان، اظهار کرد: این مهم اولین رویداد در حوزه کارآفرینی است که در دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: استارت‌آپ سیتی رویداد کارآفرینی کوتاه‌مدتی است که خلاقان، صاحبان ایده و تمام کارآفرینان در سراسر دنیا آن را برگزار می‌کنند تا در مدت کوتاهی ایده به محصول تبدیل شود. طول این زمان ۵۴ ساعت است و تیم‌ها تشکیل می‌شوند تا یک ایده مطرح و به محصول تبدیل شود.

امیری اضافه کرد: استارت‌آپ سیتی با همکاری بنیاد نخبگان لرستان، دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری لرستان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه داورانی از مراکز علمی معتبر تهران کار داوری رویداد استارت‌آپ لرستان را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: کل استارت‌آپ‌هایی که در کشور برگزار می‌شوند باید از مرکز شتاب‌دهی نوآوری وابسته به معاونت علمی ریاست جمهوری مجوز کسب کنند که مجوز برگزاری این رویداد نیز در لرستان در چند ماه اخیر اخذشده است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان بابیان اینکه نرم شرکت‌کنندگان استارت‌آپ بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر است، یادآور شد: تاکنون ۱۵۰ نفر از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد ثبت‌نام کردند.

امیری با اشاره به اینکه در پایان برگزاری این رویداد به سه طرح برگزیده و مورد تأیید هیئت‌داوران جوایزی اهدا می‌شود، تصریح کرد: به نفر اول ۱٫۵ میلیون تومان، نفر دوم هفتصد هزار تومان و نفر سوم پانصد هزار تومان اهدا می‌شود.

وی گفت: چنانچه افراد برگزیده بخواهند شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان تأسیس کنند می‌توانند از حمایت پارک علم و فناوری برخوردار شوند.