قهرمانان چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران مشخص شدند

قهرمانان چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران مشخص شدند

مراسم اختتامیه چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای شب گذشته (۱۶ شهریور) برگزار شد و قهرمانان رشته‌های فیفا ۱۸، PES2018 و کوییز آو کینگز مشخص شدند.. امسال تعداد شرکت‌کنندگان لیگ با رشدی حدودا ۷۰ درصدی مواجه بود و بیش‌از ۱۲ هزار نفر در این دوره شرکت کردند. در لیگ چهارم بیش‌از ۲۰ هزار بازی انجام شد و با توجه به امکان شرکت بانوان در تمامی رشته‌ها شاهد حضور بیش‌از ۲ هزار بازیکن زن بودیم. 

در این دوره از لیگ بازی‌های رایانه‌ای، گیمرها در رشته‌ فوتبالی در بازی‌های PES 2018 و FIFA 18 روی کنسول‌ Xbox360، کنسول PS4 و PC رقابت کردند. رقابت‌ها در بخش تیمی در رشته کانتر استرایک و در رشته کلش رویال به‌عنوان بازی موبایلی خارجی و پسرخوانده و کوییز آو کینگز در بخش بازی‌های موبایلی ایرانی برگزار شد. در لیگ چهارم بازی‌های ایرانی بیش‌از ۵ هزار شرکت‌کننده داشت و رشته کوییز آو کینگز پرطرفدارترین بازی‌ لیگ امسال بود.


برترین بازیکنان و تیم‌ها در لیگ بازی‌های رایانه‌ای

در لیگ امسال محمدجواد سیفی‌تبار به مقام قهرمانی رشته کلش رویال رسید و محسن گندم‌کار قهرمان بازی ایرانی پسرخوانده شد. در مسابقات کانتر استرایک فینال بین دو تیم VivA و SinisteR برگزار شد که تیم VivA موفق شد با شکست رقیب در میان ۲۸ تیم شرکت‌کننده به مقام اول مسابقات کانتر برسد.

در رشته PES2018 از میان ۸ بازیکن نهایی که دو نفر آن‌ها از بخش‌های PC و Xbox 360 و ۶ نفر آن‌ها از مسابقات کنسول PS 4 انتخاب‌شده بودند، دانیال اسدی و محمدحسین عچرش به فینال مسابقات راه یافتند. در پایان عچرش موفق شد با شکست رقیب قهرمان PES2018 ایران شود. این مسابقات با اجرای مزدک میرزایی برگزار شد.

در رشته FIFA 18 نیما صادقی و محمد کمالی بازی فینال را برگزار کردند. این بازی به نفع نیما صادقی پایان یافت و مقام قهرمانی را کسب کرد.

در دقایق پایانی مراسم اختتامیه نیز فینال پرمخاطب‌ترین رشته امسال یعنی بازی ایرانی کوییز آو کینگز برگزار شد. مهرشاد افراسیابی و شهاب محتشمیان دو شرکت‌کننده‌ای بودند که موفق شدند به مسابقه فینال برسند و درنهایت مهرشاد افراسیابی توانست رقیب خود شهاب محتشمیان را شکست دهد و به‌عنوان قهرمان رشته کوییز آو کینگز شناخته شود.