مسابقات چالش نوآوری برگزار می‌شود

مسابقات چالش نوآوری برگزار می‌شود

علیرضا یاری، دبیر اجرایی نهمین سمپوزیوم مخابرات (کنفرانس بین‌المللی IST) گفت: در نهمین دوره این رویداد بین‌المللی، برای اولین بار زمینه همکاری و تعامل هرچه بیشتر بین جامعه علمی و صنعت ICT فراهم‌شده است.

او گفت: برای این منظور از طریق همکاری با پلتفرم جمع سپاری نوآوری این امکان فراهم شد که از یک‌طرف استارت­‌آپ‌­ها و شرکت‌های فعال در حوزه ICT بتوانند چالش­های نوآوری در حوزه‌های کاری خود را مطرح کرده و از طرف دیگر مخاطبان علمی این سمپوزیوم بتوانند برای حل آن چالش‌­ها راه‌حل‌های علمی و کاربردی ارایه کنند. 

دبیر اجرایی این رویداد بین‌المللی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری شرکت‌ها در این سمپوزیوم از یک‌طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت­‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ICT  جهت افزایش نوآوری در محصولات و خدمات شرکت‌ها، شناسایی و جذب افراد مستعد و خلاق و نیز کمک به بازاریابی و برندسازی استارت‌آپ‌ها و شرکت­های نوآور بوده و از طرف دیگر بهره­‌گیری از دانش و توانمندی­های متخصصان داخل و خارج از کشور برای حل چالش­های شرکت­‌های ایرانی فعال در حوزه ICT و ارتقا سطح کیفی کنفرانس IST نیز خواهد بود.

یاری اضافه کرد: هر شرکت و استارت‌آپی که در حوزه‌هایی همچون هوش مصنوعی، بلاک‌چین، رایانش ابری، داده‌کاوی، کلان داده‌ها، اینترنت اشیا و سایر حوزه‌های مرتبط با ICT  در کشور در حال فعالیت هستند می‌توانند درخواست خود را به این سمپوزیوم ارسال کند.

او گفت: این شرکت­‌ها در صورت تمایل به دریافت غرفه نمایشگاهی که به همین منظور در محل سمپوزیوم تشکیل می‌شود نیز باید اعلام آمادگی کنند. حضور در نمایشگاه این کنفرانس نیز برای کلیه استارت‌آپ‌های نوآور منتخب رایگان خواهد بود.