۱۰ استارت‌آپ برتر ۲۰۱۷

۱۰ استارت‌آپ برتر ۲۰۱۷

هرساله هزاران شرکت جدید به این امید دل می‌بندند که استارت‌آپ موفق بعدی، خودشان باشند. بیشتر این استارت‌آپ‌ها به قله‌هایی که گوگل و فیس‌بوک فتح کرده‌اند نمی‌رسند، ولی قطعاً تعدادی‌شان شکوفا می‌شوند و به رهبران صنعت تبدیل می‌شوند. این شرکت‌ها همان‌هایی هستند که با استفاده از محصولات نوآورانه، عملیات کارآمد و رهبری قدرتمند، به شکل‌گیری آینده کمک می‌کنند. در اینجا ده استارت‌آپ برتر سال ۲۰۱۷ را به شما معرفی می‌کنیم.

 

۱ـ CastBox  

CastBox می‌خواهد به «یوتیوب صوتی» تبدیل شود. این شرکت یک پادکست پلیر درست کرده است که علاوه بر پخش پادکست به کاربران کمک می‌کند تا پادکست‌های جدید را کشف کنند. موسس این شرکت، «زیااویو وانگ» می‌گوید هدفش این است کاری کند که پیدا کردن بخش‌های کلیدی فایل‌های صوتی روی وب به همان سادگی پیدا کردن کلیدواژه‌های متنی قابل انجام باشد. تا به اینجا CastBox   شانزده میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و قصد دارد یک ویژگی جستجوی صوتی را به برنامه‌اش اضافه کند که بتواند زبان طبیعی را پردازش کند.

 

۲ـ Slack

Slack یک پلتفرم پیام‌رسان داخلی است که بیش از ۶ میلیون کاربر دارد. هم موسس Flickr، یعنی «استوارت باترفیلد» این شرکت را در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی کرد و این شرکت اخیرا ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده است. Slack این امکان را برای کارمندان شرکت فراهم می‌آورد که در یکجا باهم ارتباط برقرار کنند، بدون آنکه برایشان فرقی کند که پشت کامپیوترهایشان در اداره هستند یا در حال کار با تبلت در جاده.

 

۳ـ DigitalOcean

DigitalOcean یک میزبان مبتنی بر ابر است که در سال ۲۰۱۱ توسط «بن و مویسی یورتسکی» راه‌اندازی شد. این شرکت طی شش سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. نام این شرکت در فهرستForbes ۲۰۱۷  که ۱۰۰ شرکت ابری خصوصی برتر جهان را شامل می‌شود قرار دارد و در حال حاضر به بیش از ۵۰٫۰۰۰ شرکت خدمات ارایه می‌کند.

 

۴ـ eShares

eShares قصد دارد به پلتفرمی تبدیل شود که به نیازهای شرکت‌های خصوصی در زمینه سهام پاسخ دهد. eShares به شرکت‌هایی مثل Slack، Funding Circle، و Flexport کمک می‌کند تا با استفاده از نرم‌افزار مدیریتی این شرکت وضعیت سهامشان را پیگیری کنند.این شرکت با استفاده از مدل کسب‌وکار اشتراکی، با حدود ۶٫۰۰۰ شرکت کار می‌کند. گام بعدی این شرکت کار با شرکت‌ها در فرایند عرضه سهام عمومی‌شان است.

 

۵ـ Mixpanel

Mixpanel  با استفاده از ابزارهای تست A/B به شرکت‌ها کمک می‌کند تا متوجه شوند مشتریان وقتی از وب‌سایت آن‌ها بازدید می‌کنند یا از اپلیکیشن‌های موبایلی‌شان استفاده می‌کنند چه رفتاری دارند. این استارت‌آپ می‌خواهد این توانایی را به مشتریانش بدهد که صرفا به آمار بازدید توجه نکنند و نگاه عمیق‌تری داشته باشند و به کل مسیری که مشتریان پیموده‌اند توجه کنند. Mixpanel در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و هم‌اکنون ارزش آن نزدیک به یک میلیارد دلار است.

 

۶ـ Acorns

Acorns قصد دارد پس‌انداز کردن و سرمایه‌گذاری را برای مشتریان معمولی تا آنجا که امکان دارد ساده کند. این اپلیکیشن به کارت‌های بانکی و کارت‌های اعتباری مشتریان وصل می‌شود و به مشتریان اجازه می‌دهد تا تمامی خریدهایشان را به نزدیک‌ترین رقم رند کنند و سپس این مبلغ اضافی را وارد یک پرتفولیوی سرمایه‌گذاری متنوع می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و امروزه بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد. این شرکت دارای یک میلیون حساب خرد است.

 

۷ـ Shyp

Shyp که در سال ۲۰۱۳ توسط «جک اسمیت، جوشوآ اسکات و کوین گیبون» تاسیس شد سعی دارد استرس مردم را هنگام حمل‌ونقل بسته‌هایشان از بین ببرد. این شرکت اقلام مشتریان را از هرکجا که بخواهند تحویل می‌گیرد، بسته‌بندی می‌کند و با کمترین قیمت ممکن به مقصد می‌رساند. Shyp در حال حاضر در سانفرانسیسکو فعالیت دارد و گفته است قصد دارد مدل کسب‌وکارش را ابتدا آنجا ثابت کند و سپس گسترش دهد.

 

۸ـ Petuum

Petuum قصد دارد کمبود اپراتورهای یادگیری ماشینی را با استفاده از نرم‌افزار برطرف کند. این نرم‌افزار باعث تسهیل توسعه یادگیری ماشینی می‌شود. Petuum که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد اخیرا ۹۵ میلیون دلار در دوره سرمایه‌گذاری سری B جذب کرده است. Petuum می‌گوید ترکیب سرمایه باعث شده این شرکت به یکی از استارت‌آپ‌های فعال در عرصه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی تبدیل شود که توانسته در مراحل اولیه بیشترین سرمایه را جذب کند.

 

۹ـ ClassDojo

ClassDojo یک پلتفرم ارتباطی است که بین معلمان، دانش آموزان و والدین ارتباط برقرار می‌کند. این پلتفرم به معلم‌ها اجازه می‌دهد تا دانش آموزان را تشویق کنند و هم‌زمان والدین را در جریان پیشرفت درسی فرزندانشان قرار دهند. ClassDojo در حال حاضر در ۹۰ درصد کلاس‌ها در سرتاسر امریکا به کار می‌رود. این شرکت که در سال ۲۰۱۱ توسط «لیام دون و سم چادهاری» تاسیس شد توسعه‌یافته و به بیش از ۱۸۰ کشور دنیا رسیده است.

 

۱۰ـ Instacart

Instacart که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد خدمات تحویل اجناس و خواروبار را در همان روز سفارش ارایه می‌دهد. مشتری می‌تواند به‌صورت آنلاین یا از طریق تلفن هوشمند سفارش خود را ثبت کند و سپس ظرف یک ساعت آن را تحویل بگیرد. این شرکت در اوایل امسال ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد و در حال حاضر بیش از ۴/۳ میلیارد دلار ارزش‌گذاری می‌شود.

 

نکته نهایی

تمامی استارت‌آپ‌ها موفق نمی‌شوند. ولی شرکت‌هایی که در اینجا نام بردیم همگی ایده‌های بزرگی دارند و رهبری را تجربه کرده‌اند و برای افزودن ویژگی‌های موردنظرشان به محصولشان سرمایه‌های کلانی را جذب کرده‌اند و همین باعث شده نسبت به رقبایشان برتری پیدا کنند.