استارت‌آپ‌ها موتور محرک اقتصاد دانش‌بنیان هستند

استارت‌آپ‌ها موتور محرک اقتصاد دانش‌بنیان هستند

«بی‌بی عصمت سرفرازی» معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور روز یکشنبه در آیین افتتاح رسمی نخستین رویداد استارت‌آپ روستایی کشور که در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، تاکید کرد: سرمایه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ برخلاف سایر شرکت‌ها که مادی و فیزیکی هستند را نیروهای انسانی خلاق و ماهر تشکیل داده و به همین منظور در حفظ و نگهداری از این نیروها در شرکت‌های استارت‌آپی باید تلاش کرد.
این مسئول با اشاره به اینکه ایده پردازان استارت‌آپ راه درازی را پیش رو دارند، اضافه کرد: مسئولان برنامه‌ریز کشور در کنار ایده‌ها و پیشنهادات مربوط به کسب‌وکار آینده روستایی (استارت‌آپ) در جهت رفع برخی چالش‌ها و موانع باید بیش‌از گذشته تلاش کنند.
سرفرازی، ترس از عدم موفقیت و وجود فرهنگ خطر ریسک‌پذیری را ازجمله مشکلات بزرگ بر سر راه سرمایه‌گذاری در برخی مناطق، به‌خصوص روستاها از سوی سرمایه‌گذاران دانست و یادآور شد: استارت‌آپ می‌تواند با حرکت به سمت کار تیمی و رسیدن به یک نقطه مشترک تمام ضعف‌های موجود را برطرف کند.
به گفته او، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور معتقد است برای شکوفایی و توسعه روستاها امروز به حضور فعالانه و مستمر ایده‌ها و نظرهای استارت‌آپ و شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند است.
این مسئول خطاب به حاضران نخستین رویداد کسب‌وکار آینده روستایی، گفت: اگرچه معتقدیم که استارت‌آپ در آغاز راه خود قرار دارد اما ما باید ظرفیت و توانمندی‌های شما را باور کنیم تا با ایجاد حس خودباوری، شما را به ادامه راه امیدوار سازیم.
نخستین رویداد کسب‌وکار آینده روستایی منطقه یک کشور (استارت‌آپ ویکند) با حضور استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و به میزانی قزوین با ارایه ۱۵۰ طرح و ایده مربوط به امور روستاها در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی این شهر آغاز و تا ۱۳ شهریورماه جاری نیز ادامه دارد.