کمبود محتوای بومی فضای مجازی به خاطر عدم توجه دستگاه‌هاست
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران:

کمبود محتوای بومی فضای مجازی به خاطر عدم توجه دستگاه‌هاست

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در ارتباط با تولید محتوای بومی گفت: تولید محتوا نیازمند زیرساخت لازم است که دراین‌بین کاربران بیشترین سهم را درزمینهٔ تولید محتوا خواهند داشت.
خسرو سلجوقی بابیان این مطلب اظهار کرد: آنچه به‌عنوان دغدغه برای کمبود تولید محتوای بومی در فضای مجازی وجود دارد به مسائل مختلفی مانند عدم توجه جدی برخی نهادها در سال‌های گذشته برمی‌گردد که در حال حاضر منجر به این مسئله شده است.
وی افزود: در ارتباط با تولیدات فرهنگی و بومی در حوزه فضای مجازی نیاز مبرم تغییر نگاه برخی مسئولان، سازمان‌ها و همچنین تغییر رویکرد برخی کاربران فعال در این زمینه وجود دارد.
او همچنین ابراز کرد: باید بپذیریم که کمبودهایی در تولیدات بومی داشتیم و ما نیز در سازمان فناوری اطلاعات بر این مسئله واقفیم. در این زمینه برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام‌شده که امیدواری سازمان فناوری اطلاعات بتواند در عرصه تولیدات بومی به‌ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشتازی خود را حفظ کند.
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران بابیان اینکه باید به تولید محتوا نگاه عمیقی داشت، خاطرنشان کرد: در مسئله تولید محتوای بومی دو موضوع مهم وجود دارد که موضوع اول فرهنگ‌سازی و آموزش کاربرانی است که در این زمینه فعال هستند و موضوع دوم مستندات و خدماتی است که سازمان‌های مختلف دولتی و غیردولتی باید در فضای مجازی منتشر کنند.
سلجوقی تأکید کرد: تولید محتوای مناسب و گسترده نیازمند زیرساخت مناسب و باکیفیت است که وظیفه فراهم کردن آن نیز با دولت خواهد بود.
وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات به‌عنوان یکی از متولیان این امر با توجه به پروژه محوله درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی که همان دو برابر کردن تولید محتوا است؛ در پی فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب و فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده در جهت بسترسازی برای تولید محتوا است که این برنامه‌ها به‌صورت زمان‌بندی در حال اجرا هستند.