fa-IR
تفاهم‌‌نامه راه‌اندازی مرکز رشد و نوآوری در کیش امضا شد

تفاهم‌‌نامه راه‌اندازی مرکز رشد و نوآوری در کیش امضا شد

مراسم امضا تفاهم‌نامه میان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت نوآوران فناوری‌های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو شامگاه پنج‌شنبه با حضور «مرتضی بانک» مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.
این تفاهم‌نامه با محوریت «همکاری راهبردی، ارایه خدمات مشاوره‌ای و راه‌اندازی مرکز رشد و نوآوری در جزیره کیش» به امضا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل شرکت نوآوران فناوری‌های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو رسید.
در این نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم با بیان اینکه در حوزه علم و تکنولوژی دچار غفلت و عقب‌ماندگی هستیم گفت: به‌جای این بخش‌ها می‌توانیم در حوزه‌های دانش‌بنیان و نوآورانه فعالیت کنیم زیرا به لحاظ ظرفیت‌های انسانی و هوش کشور ما امتیاز خوبی دارد و این موضوع می‌تواند سرمایه اصلی برای رشد و توسعه باشد.
«ابراهیم انصاری لاری» افزود: جزیره کیش به لحاظ ظرفیت‌ها می‌تواند بستر خوبی برای فعالیت در حوزه‌های نوآورانه و دانش‌بنیان باشد. به این دلیل با اختصاص ساختمانی به فعالان این حوزه از همه ایده‌ها استقبال می‌کنیم.
او اظهار داشت: با تمرکز بر کسب‌وکارهای نوین تلاش می‌کنیم برای حوزه‌های دیگر نیز از طریق این کسب‌وکارهای نوآورانه راهکار بیابیم. اگر بتوانیم جزیره کیش را به سمت فعالیت کسب‌وکارهای نوآورانه ببریم تحول ایجاد کرده‌ایم.
راه‌اندازی بورس بین‌الملل، هوشمند کردن کیش و دیجیتالی شدن سیستم‌های آموزشی از دیگر موضوعاتی مورد تاکید دکتر انصاری لاری در جهت تحول‌آفرینی در کیش بود که با اتکا به توسعه ICT و فعالیت‌های تله کیش در دست اجرا است.
در این نشست «مرتضی بانک» با بیان اینکه انتظار داریم مناطق آزاد بسترهای جدیدی در ساختارهای اداری سرمایه‌گذاری و ... ایجاد کنند افزود: راه‌اندازی این بسترها در مناطق آزاد می‌تواند الگویی برای تعمیم این فعالیت‌ها به داخل کشور باشد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: خوشحالیم که جزیره کیش فعالیت مراکز نوآورانه و خلاقانه پیشگام شده است و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد هم مجموعه‌ای را در زمینه کسب‌وکارهای نوآورانه تدارک دیده که به‌عنوان الگو در جزیره کیش فعالیت کنند.
او تاکید کرد: مراکز شتاب‌دهی به‌عنوان راه تنفس جدید فعالیت‌های خلاقانه و نوآورانه هستند و زمانی ثمربخش می‌شوند که از حامی فکری و عملیاتی در بخش خصوصی برخوردار شوند. نباید مراکز دولتی با این مجموعه‌ها تلفیق شوند.
بانک گفت: با توجه به اینکه بسترهای ارتباطی به لحاظ وسعت فعالیت و قابلیت‌هایشان قابل‌کنترل توسط سران سلطه نیست محل خوبی برای فعالیت هستند. می‌توانیم از بسترهای ارتباطی و دیجیتالی در زمینه‌های اقتصادی استفاده کنیم و باعث کسب درآمد و رونق شویم.
او در پایان از مسئولان جزیره کیش برای راه‌اندازی این مرکز تقدیر و در خصوص تسریع این طرح در دیگر مناطق آزاد ابراز امیدواری کرد.