fa-IR
پنجاه درصد پیام‌رسان‌ها باید داخلی باشند
رییس مرکز ملی فضای مجازی:

پنجاه درصد پیام‌رسان‌ها باید داخلی باشند

«سید ابوالحسن فیروزآبادی» در سومین همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی گفت: تعریف حریم خصوصی در طول زمان تغییر کرده است و زمانی حریم خصوصی چهاردیواری بود اما امروز مفهوم حریم خصوصی چهاردیواری و کل دنیا است.

او افزود: امروز شاهد هستیم که جرایمی در کشور رخ می‌دهد که دو طرف پرونده در داخل کشور نیستند و باید راهکاری برای رسیدگی به این پرونده‌ها در داخل کشور ایجاد کنیم.

رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: ما به دنبال تشکیل شبکه ملی اطلاعات هستیم که شبکه ملی تعریفی خاص دارد و به معنی در دسترس قرار گرفتن خدمات و پلتفرم‌ها در داخل کشور است و پلتفرم به معنی گردش‌های مالی است.

او تاکید کرد: زمانی که مدیر تلگرام با گستاخی مطرح کرد که می‌خواهیم تلگرام را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که فیلترشکن‌ها به آن‌ها اثرگذار نباشد و می‌خواهیم در نظام اقتصادی کشور ایران پول وارد کنیم تصمیم گرفتیم که این پیام‌رسان باید در کشور فیلتر شود.

رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در این مقطع زمانی نمی‌توانیم جهل کنیم و باید کاری کنیم که مردم از نعمت‌های فضای مجازی استفاده کنند و از گناه‌ها به‌شدت جلوگیری کنیم که گناه‌ها در فضای مجازی قمار و کلاه‌برداری است و متاسفانه در وقتی است که قمار در فضای مجازی افزایش پیدا کرده که با کمک سامانه‌هایی مانند کاشف می‌توانیم از جرایم جلوگیری کنیم که به کشور کمک می‌کند.

فیروزآبادی افزود: ما در آینده شاهد خواهیم بود که در صحنه جرم علاوه بر انسان، نرم‌افزارها پیام‌رسان‌های ملی که بتوانند نیازهای ملت را رفع کند ایجاد کنیم و در تصمیم‌ها در نظر گرفته شده که ۵۰ درصد پیام‌رسان‌ها باید داخلی باشد.