خیز بلند گوگل برای طراحی یک شبکه اجتماعی جدید

خیز بلند گوگل برای طراحی یک شبکه اجتماعی جدید

گوگل برنامه و خدمات جدیدی موسوم به Spaces طراحی و عرضه کرده که به اشتراک‌گذاری اقلام مختلف در وب را در میان گروه‌های کوچک تسهیل می‌کند.
این برنامه به اشتراک‌گذاری گروهی برای iOS، اندروید و رایانه‌های رومیزی در وب قابل‌استفاده است و ظرف چند روز آینده در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. علت این نام‌گذاری فضایی است که از طریق برنامه‌های یادشده برای به اشتراک‌گذاری مطالب موردعلاقه در دسترس کاربران علاقه‌مند قرار می‌گیرد.

هر کاربر بعد از ایجاد فضای موردنظر می‌تواند موضوعات متنوعی خلق کرده و دوستان و همکارانش را برای مطالعه آن‌ها دعوت کند. این دعوت از طریق لینک ایمیلی، پیام در پیام‌رسان‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. همچنین این خدمات دارای گزینه‌ای برای ارسال لینک دعوت از طریق فیس‌بوک است.
مهم‌ترین مزیت این شبکه اجتماعی عدم نیاز به جابجایی از یک برنامه به برنامه دیگر و کپی و پیست کردن لینک مطلب مختلف در وب است. ایجاد امکان دسترسی توکار به جستجوگر گوگل، یوتیوب و کروم از مزایای این شبکه اجتماعی است که باعث می‌شود خروج از محیط آن برای یافتن ویدئوها، مقالات به‌منظور به اشترک گذاری محتوا ضرورتی نداشته باشد.
در این برنامه برخی قابلیت‌های گپ هم پیش‌بینی‌شده تا بتوان از دیدگاه‌ها و نظرات دوستان و آشنایان هم در مورد محتوای به اشتراک گذارده شده مطلع شد. همچنین امکان جستجو در محتوا برای یافتن مطالب گوناگون وجود دارد.