fa-IR
اولین دوره آموزشی مدیریت پروژه‌های استارت‌آپ برگزار می‌شود

اولین دوره آموزشی مدیریت پروژه‌های استارت‌آپ برگزار می‌شود

دوره آموزشی مدیریت پروژه‌های استارت‌آپ، توسط جهاد دانشگاهی شریف با همکاری شرکت PMPiran و با اتکا به مدیران حرفه‌ای پروژه و اساتید برتر حوزه آموزش طراحی شده است. این دوره آموزشی، از روز پنج‌شنبه ۲۵ مردادماه به مدت ۱۴۴ ساعت در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف آغاز می‌شود.

هدف از برگزاری این دوره آموزشی، انتقال تجربیات و مهارت‌های مدیریت پروژه برای افراد علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ) است. با توجه به این‌که راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و به ثمر رساندن آن خود یک پروژه است، این دوره آموزشی طراحی‌شده تا با شرکت در آن، ضمن آشنایی با آخرین دانش روز جهان، موفق شوید پروژه خود (راه‌اندازی کسب‌وکار) را به بهینه‌ترین شکل ممکن به سرانجام رسانید.

استارت‌آپ‌ها نیز مانند هر کسب‌وکار دیگری به یک مدیریت پروژه موثر برای جلوگیری از شکست نیازمند هستند. شاید بسیاری گمان کنند استارت‌آپ‌ها مانند شرکت‌های بالغ به مدیریت پروژه نیاز نداشته باشند، اما بعد از مشاهده بسیاری از استارت‌آپ‌های جوان، حس متفاوتی مشاهده می‌شود؛ موفقیت استارت‌آپ به «مشخص کردن الزامات، برنامه‌ریزی صحیح، شناسایی ریسک‌ها و تحویل ارزش مورد انتظار ذینفعان» وابسته است، ذینفعانی که می‌توانند مشتریان، سرمایه‌گذاران و یا شرکای تجاری باشند.

مدیریت پروژه در چهار موضوع «مواجه با پیچیدگی»، «بهبود ارتباطات»، «مدیریت ذینفعان» و «مدیریت ریسک» به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا کارهای خود را به شکلی اثربخش مدیریت کنند و با جلوگیری از بروز اشتباهات در مدیریت کارها همراه ذینفعان خود را با پروژه‌ها درگیر کنند و درنهایت محصولی مطابق با نیاز آنان عرضه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این دوره و سرفصل‌های آموزشی آن می‌توانید به سایت آن مراجعه کنید.