fa-IR
کارگاه آموزشی «UX برای استارت‌آپ‌ها» برگزار شد

کارگاه آموزشی «UX برای استارت‌آپ‌ها» برگزار شد

کارگاه آموزشی «UX برای استارت‌آپ‌ها» روز پنج‌شنبه ۱۸ مردادماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

تفاوت UX و UI از مباحثی بود که «مجید امانی» در این دوره به آن پرداخت و گفت: UX  کوتاه شده عبارت User Experience design  است و در مفهوم «تجربه و احساس کاربران از رؤیت صفحات وب‌سایت» استفاده می‌شود. اصطلاح  UI نیز مخفف عبارت User Interface design  است و به معنای بخشی از طراحی سایت هست که زمان رؤیت سایت توسط کاربر قابل‌مشاهده است.

او همچنین در مورد پرسونا سخن گفت و افزود: کسانی که در حوزه‌ بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا فعالیت می‌کنند، با استفاده از پرسونا، تلاش می‌کنند رفتارها و انتخاب‌های مخاطب خود را پیش‌بینی کرده و محتوای خود را متناسب با پرسونا مخاطبان، تولید و ارایه کنند.

«مجید امانی» در مورد نقش تولید محتوای صفحات سایت در رتبه‌بندی سایت و بلاگ گفت: هیچ‌وقت محتوای خود را کپی نکنید حتی درصورتی‌که قادر به تولید محتوا نباشید، زیرا این کار اثر مخربی بر نتایج گوگل دارد.

او افزود: کلمات کلیدی نقش بسیار موثری در بهینه‌سازی سایت شما دارد و بهترین روش برای یافتن مطالب وب‌سایت شما است. از کلمه کلیدی خود در حدود دو یا سه بار استفاده کنید و یک مورد را حتما در پاراگراف اول استفاده کنید.

بعدازاین مراحل او سپس در مورد طراحی تست A/B و اینکه چگونه به افزایش بازدید سایت شما کمک می‌کند توضیحاتی ارایه داد و گفت: داشتن کالا مهم نیست، مهم چگونگی عرضه کالا است. و با کمک رفتارشناسی مخاطب که همان تست A/B است انجام می‌شود. تست A/B  به شما کمک می‌کند تا بهترین رابط و تجربه کاربری را برای وب‌سایت یا اپلیکیشن خود انتخاب کنید. در حقیقت، در تست A/b شما سعی می‌کنید با شناخت رفتار مخاطب، بهترین تجربه کاربری را به او ارایه دهید.

در این تست دو نسخه متفاوت از سایت مورد آزمایش قرار می‌گیرد، سپس این صفحات به‌صورت تصادفی به کاربران نمایش داده می‌شود، سپس با مشاهده نتایج تست و مقایسه عملکرد آن دو نسخه می‌توانید نسخه نهایی را طراحی کنید.