fa-IR
کارگاه آموزشی «دوره‌های مهارتی کسب‌و‌کار نوپا»
به همت مرکز کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد هرمزگان برگزار شد

کارگاه آموزشی «دوره‌های مهارتی کسب‌و‌کار نوپا»

کارگاه آموزشی «دوره‌های مهارتی کسب‌و‌کار نوپا» روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد‌ماه ۱۳۹۷ به همت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری برگزار شد.

«حسین رییسی» مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان و مدرس کارگاه، به معرفی بخش‌های مختلف سایت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا پرداخت و پس از معرفی ابزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز استارت‌آپ‌ها گفت: با توجه به اینکه استارت‌آپ‌های فعال در حوزه‌ فناوری اطلاعات، به این‌گونه ابزارها برای ارتقا کسب‌و‌کار خود نیازمند هستند، با برگزاری کارگاه و معرفی ابزارهایی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌توان به‌راحتی شبکه‌های اجتماعی را به هم متصل و در وقت خود صرفه جویی کرد.

او افزود: مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای شرکت‌ها، برندها، و کسانی که به‌ هرشکل به آن اهمیت می‌دهند و بخشی از برندینگ و فروش خود را به دوش شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌اند، بحثی بسیار حساس، تخصصی و البته وقت‌گیر است. شاید دلخواه شما این باشد که چند شبکه اجتماعی که در اختیار فعالیت‌های اقتصادی‌تان است به شکل مرتب و شبانه روزی فعالیت کنند.

او در این خصوص سایت buffer را معرفی کرد و سپس با معرفی سایت‌هایی مانند canvanizer برای تهیه آنلاین بوم کسب‌و‌کار، نحوه کار با آن‌ها را توضیح داد.
رییسی همچنین به معرفی نرم‌افزار اکسل و قسمت‌های مورد نیاز آن برای استارت‌آپ‌ها پرداخت و در مورد اهمیت اکسل در کسب‌و‌کار سخن گفت.
«کاربرد فضاهای ابری در کسب‌و‌کار، کاربرد ایمیل در کسب‌و‌کار، کاربرد اکسل در کسب‌وکار، کاربرد ایمیل در کسب‌و‌کار و معرفی ابزارهای نرم‌افزارهای مورد نیاز کسب‌و‌کار» از سرفصل‌هایی بود که در این کارگاه به آن‌ها اشاره شد.