بررسی آخرین وضعیت فن‌بازارهای کشور در کرمان

بررسی آخرین وضعیت فن‌بازارهای کشور در کرمان

ششمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای به‌منظور بررسی آخرین فعالیت‌های فن‌بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر به میزبانی فن‌بازار منطقه‌ای استان کرمان برگزار می‌شود.

در این نشست طی روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۹۵، مرکز فن‌بازار ملی ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و همچنین ۱۴ فن‌بازار منطقه‌ای از استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد حضور خواهند داشت.

طی این رویداد، آخرین وضعیت فن‌بازارهای کشور بررسی‌شده و همچنین عملکرد آن‌ها بر اساس برنامه مصوب سال ۹۴ ارزیابی می‌شود و چالش‌های پیشروی بازار فناوری کشور موردبحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بخش عمده‌ای از این نشست به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات فن‌بازارهای منطقه‌ای شامل کمک به تجاری‌سازی فناوری و محصولات فناورانه، بازاریابی و فروش محصولات فناورانه با استفاده از تسهیلات لیزینگ محصولات دانش‌بنیان، برگزاری تورهای فناوری و نشست‌های تبادل فناوری باهدف انتقال فناوری، تسهیل ورود اختراعات به بازار دارایی فکری، تکمیل بانک اطلاعات فناورانه استان، شناسایی و تأمین نیازهای فناوری استان، تسهیل صادرات محصولات فناورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فناورانه کشور و مشارکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای اختصاص دارد.

بر اساس اعلام پارک فناوری پردیس، همچنین در این نشست، موضوعاتی از قبیل فستیوال بازار دارایی فکری در حوزه تجهیزات پزشکی، مشارکت فن‌بازارهای منطقه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۱۶) و ... از سوی فن‌بازار ملی ایران مطرح و ارائه خواهد شد.

مرکز فن‌بازار ملی ایران با ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وظیفه ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور را بر عهده دارد و تاکنون ۱۴ فن‌بازار منطقه‌ای در ۱۴ استان بزرگ صنعتی کشور ایجادشده و نشست‌های سراسری فن‌بازارها به‌صورت دوره‌ای و در راستای همکاری و هم‌افزایی بین ایشان برگزار می‌شود.