شرکت صدوپنجاه نفر در نخستین استارت‌آپ ویکند لرستان

شرکت صدوپنجاه نفر در نخستین استارت‌آپ ویکند لرستان

رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: ۱۵۰ نفر در نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند این استان شرکت می‌کنند.

حمزه امیری روز سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این رویداد در حوزه علم و فناوری با همکاری بنیاد نخبگان، دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: این رویداد کارآفرینی کوتاه‌مدت در سراسر دنیا در مدت ۵۴ ساعت در راستای طرح ایده‌ها، تشکیل تیم و تولید محصول برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این رویداد علمی و فناوری در روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ در دانشگاه لرستان با حضور ۱۵۰ ایده‌پرداز انجام می‌شود.

به گفته وی در راستای داوری این رویداد و همچنین آموزش تیم اجرایی و مربیان بومی استان داورانی از مراکز علمی معتبر تهران حضور خواهند داشت.

امیری گفت: با توجه به اینکه در هر استارت‌آپ ۵۰ تا ۱۰۰ شرکت‌کننده حضور دارد خوشبختانه این رویداد با استقبال خوبی مواجه شده است و ۱۰۰ نفر برای شرکت در استارت‌آپ شهر الکترونیک اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: از سه طرح برگزیده این رویداد تقدیر می‌شود و به ترتیب جوایز ۱۵، هشت و هفت میلیون ریال دریافت خواند کرد.

 

سیزده شرکت دانش‌بنیان ثبت‌شده در لرستان وجود دارد

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: در حال حاضر ۱۰۰ شرکت و سه مرکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در سطح این استان وجود دارد.

محمد شاه کرمی گفت: از مجموع ۱۰۰ شرکت ثبت‌شده در پارک علم و فناوری ۱۳ شرکت دانش‌بنیان فعالیت دارند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر ۶۷ هسته فناور و ۵۰۰ فناور در این پارک مستقر است.

به گفته وی پارک علم و فناوری در راستای خدمات عمومی، اسکان و استقرار هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، خدمات مشاوره‌ای، فنی و تخصصی، مالی و اعتباری از شرکت‌های ثبت‌شده فعالیت می‌کند.
وی گفت: عمده فعالیت‌های پارک علم و فناوری لرستان در حوزه کشاورزی و گیاهان داروی و داروهای گیاهی، باستان‌شناسی و صنایع کانی‌های غیرفلزی است.

اجرای طرح استارت‌آپ ویکند گامی در راستای رفع معضل بیکاری لرستان
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان نیز گفت: طرح استارت‌آپ ویکند در راستای بیان و معرفی ایده‌های جوانان استان و گامی در راستای رفع معضل بیکاری و ایده‌پردازی و کارآفرینی در استان است.

محمد فیضیان افزود: دانشگاه لرستان با تأکید بر دانش آفت‌زایی و به‌روزرسانی سطح علمی دانشگاه یک شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه تأسیس کرده است و به‌زودی یک مرکز رشد دانشگاهی نیز در این دانشگاه فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: کتابخانه دیجیتال و آزمایشگاه مرکزی مجهز به میکروسکوپ الکترونیکی در جهت ارتقا سطح علمی این دانشگاه راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۶۰۰ کنفرانس علمی و بالغ‌بر ۷۰۰ مقاله در این دانشگاه ارائه شده است.