برگزاری مسابقه «چاره بازار» برای بانوان خلاق در کسب‌وکار

برگزاری مسابقه «چاره بازار» برای بانوان خلاق در کسب‌وکار

مسابقه «چاره بازار» با هدف جذب، توانمندسازی و کشف تیم‌های مناسب بانوان جهت ورود به شتاب‌دهنده کسب‌وکارهای خلاق برگزار می‌شود.

یکی از مهم‌ترین عوامل شکست استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا عدم وجود مدل کسب‌وکار خلاقانه و ضعف در بازاریابی است ازاین‌رو مسابقه «چاره بازار» برای رفع این مشکل برگزار می‌شود.

این مسابقه ویژه بانوان و با هدف ترغیب آنان به اشتغال در جایگاه‌هایی متناسب با خود و استفاده از توان متخصصان و نخبگان کشور و جذب، توانمندسازی و کشف تیم‌های مناسب بانوان جهت ورود به شتاب‌دهنده کسب‌وکارهای خلاق برپا خواهد شد.

در مرحله اول مسابقه «چاره بازار» تیم‌ها در ابتدا یک برنامه کلی جهت فروش را ارائه و طی ۴ هفته به‌صورت عملی این برنامه را اجرا می‌کنند. تیم‌های راه‌یافته به مرحله دوم یک برنامه بازاریابی و فروش را تدوین و در مذاکره با مدیران شرکت‌ها آن را ارایه خواهند کرد.

تیم‌های برگزیده، در مرحله سوم با رصد و تحلیل بازار و به کمک مربیان، طرح خود را تکمیل و در قالب یک برنامه دقیق بازاریابی و فروش تدوین می‌کنند و در ادامه با کمک سرمایه اولیه ۵ میلیون تومان که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بازخورد لازم را دریافت کنند. در تمام مراحل مربیان و داوران متخصص حوزه مربوطه در کنار تیم‌ها خواهند بود تا به شیوه صحیح روند کار خود را پیش ببرند.

جوایز این مسابقه ۱۵۰میلیون تومان برای تیم‌های برگزیده نظر گرفته‌شده است. همچنین تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تیم‌های برتر حمایت خواهد شد.

مسابقه «چاره بازار» با حمایت معاونت علمی و فناوری به‌منظور حمایت مادی و معنوی از ایده‌های نو و افراد خلاق و نوآور و با تمرکز بر بانوان صاحب ایده و یا مستعد همکاری در پرورش ایده  برگزار می‌شود.

«درآمد ناشی از سود حاصل از فروش برای همه شرکت‌کنندگان»، «معرفی به موقعیت‌های شغلی مرتبط»، «موقعیت همکاری با موسسات معتبر در حوزه بازاریابی و فروش»، «امکان دریافت نمایندگی کالا در شهرستان‌ها»، « آموزش‌های مجازی و کارگاهی و نظارت مربیان در حین مسابقه»، «انتقال تجربه‌های افراد موفق در این حوزه و مذاکره با مدیران شرکت‌های برتر»، «گواهی حضور در مرحله دوم و سوم مسابقه از طرف معاونت علمی» از دیگر تسهیلات و جوایز برای طرح‌های مطرح‌شده در این مسابقه هستند.

فراخوان شرکت در مسابقه «چاره بازار» تا ۳۰ مردادماه اعلام‌شده و اختتامیه و معرفی برگزیدگان در آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.