fa-IR
دستگاه‌های اجرایی استان به برگزاری شایسته کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری کمک کنند
استاندار اصفهان:

دستگاه‌های اجرایی استان به برگزاری شایسته کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری کمک کنند

نشست کمیته اجرایی سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP ۲۰۱۸) با استاندار اصفهان برگزار شد.

در ابتدای این نشست دبیر اجرایی کنفرانس گزارشی از نحوه کسب میزبانی IASP ۲۰۱۸ و اقدامات به‌عمل‌آمده و برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای برگزاری این رویداد جهانی به‌عنوان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی کشور در حوزه علم و فناوری در سال جاری ارائه کرد.

در ادامه دکتر محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری در اصفهان گفت: ضرورت دارد کلیه دستگاه‌های اجرایی استان همکاری لازم را با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان داشته باشند تا اصفهان بتواند میزبان شایسته‌ای برای این رویداد معتبر علمی و فناوری باشد.

او گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از قابلیت‌های خوبی در رشد و توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان برخوردار است و با تعاملات خوب بین‌المللی توانسته است میزبانی سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری را به دست آورد.

استاندار اصفهان با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات بخش خصوصی برای برگزاری کنفرانس گفت: تعاملات خارجی اتاق بازرگانی اصفهان و اقدامات اخیر اتاق برای ثبت برند اصفهان می‌تواند راهگشا باشد و لازم است اتاق بازرگانی از فرصت موجود و حضور متخصصان و روسای پارک‌های علم و فناوری از ۵۰ کشور جهان در اصفهان بهره‌برداری کند.

در این نشست علاوه بر استاندار اصفهان، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی، معاون ایشان و مسعود نیک‌آیین، مدیرکل تشریفات استانداری اصفهان نیز حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود برای برگزاری موفق کنفرانس IASP ۲۰۱۸ پرداختند.

 سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP ۲۰۱۸) با میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، از ۱۱ تا ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۷ برای نخستین بار در کشورمان برگزار خواهد شد.