کارگاه آموزشی «طراحی سریع وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوا» برگزار شد
در مرکز کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد هرمزگان:

کارگاه آموزشی «طراحی سریع وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوا» برگزار شد

کارگاه آموزشی «طراحی سریع وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوا» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ مردادماه ۱۳۹۷ به مدت دو روز، از سوی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.
این کارگاه در تکمیل مباحث کارگاه کاربرد CMS در کسب‌وکارهای اینترنتی، برای توانمندسازی تیم‌های استارت‌آپی و کسب‌و‌کارهای نوپا و مستقل شدن آن‌ها برای طراحی سریع وب‌سایت تشکیل شد.

«حسین رییسی» مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان و مدرس کارگاه، با ارایه مقدمه‌ای در مورد انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و مقایسه‌ آن‌ها با یکدیگر گفت: «برای راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید توسط نرم‌افزارهای مختلفی سایت خودتان را راه‌اندازی کنید.»

او به توضیح سیستم مدیریت محتوای wordpress پرداخت و گفت: امروزه هر کسب‌و‌کار نیازمند یک بستر وب‌سایت است و کسب‌و‌کارهای نوپا اگر بخواهند به حیات خود ادامه دهند نیازمند بستری آنلاین هستند.

کارگاه طراحی وب‌سایت به‌صورت عملی برگزار شد و در پایان، هر یک از افراد شرکت‌کننده‌ در کارگاه قادر بودند وب‌سایت دلخواه خود را طراحی کنند و تغییراتی روی آن انجام دهند.

«ساختار پوسته و قالب در سایت وردپرس، طراحی سایت بر روی شبکه داخلی، مدیریت نظرات و کاربران در وردپرس، ساختار افزونه‌ها و کار با آن‌ها در وردپرس، ساخت انواع فرم‌ها بر روی وردپرس، انتقال سایت از شبکه داخلی به اینترنت و بلعکس» از جمله سرفصل‌های این کارگاه بود که تمامی مطالب در دو روز و چهار نوبت برگزار شد.