شبکه ملی اطلاعات با پرخاشگری محقق نمی‌شود
فیروزآبادی:

شبکه ملی اطلاعات با پرخاشگری محقق نمی‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تأکید بر لزوم تعامل متصدیان فضای مجازی کشور برای اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات گفت: این پروژه با پرخاشگری دستگاه‌های ذی‌ربط محقق نمی‌شود.
ابوالحسن فیروزآبادی، در مراسم افتتاح درگاه ملی خدمات دولت الکترونیک گفت: عقب‌ماندگی کشور درزمینهٔ طرح شبکه ملی اطلاعات به وجود نوعی پرخاشگری میان دستگاه‌های مرتبط این طرح مربوط می‌شود. این وضعیت باعث شده است مؤسسات داخلی که امروز می‌توانستند در کشور جایگزین فیس‌بوک، یوتیوب و یا تلگرام باشند، حضور فعال در این بازار نداشته باشند.
او با بیان اینکه از سوی عده‌ای شاهد نقد و پرخاشگری در حوزه شبکه ملی اطلاعات هستیم ادامه داد: این موضوعات، حضور پلتفرم‌های خارجی را در دنیای شبکه‌های اجتماعی، پررنگ‌تر کرده است. در این فضا برخی معتقدند که اگر مراکز نهادی مرتبط با شبکه ملی اطلاعات به جان هم بیافتند شبکه ملی تحقق پیدا خواهد کرد اما این به‌هیچ‌عنوان درست نیست.
رییس مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات برای محقق شدن نیازمند تعامل قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و مردم است. او با اشاره به اقداماتی که درزمینهٔ راه‌اندازی مراکز ملی تبادل اطلاعات و مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است گفت: باید زودتر شاهد اجرای این پروژه‌ها در کشور می‌بودیم اما هم‌اکنون نیز که این پروژه‌ها رونمایی شده است می‌تواند بستر مناسبی برای تولید محتوای بومی و مالکیت فکری در کشور باشد تا دارندگان محتوا بتوانند این خدمات را به مردم عرضه کنند.