fa-IR
کارگاه آموزشی «کاربرد CMS در کسب‌وکارهای اینترنتی» برگزار شد

کارگاه آموزشی «کاربرد CMS در کسب‌وکارهای اینترنتی» برگزار شد

کارگاه آموزشی «کاربرد CMS در کسب‌و‌کارهای اینترنتی» روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷ به همت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا واحد هرمزگان، در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپا واحد هرمزگان باهمکاری پارک علم و فناوری هرمزگان در تلاش است تا با برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه را برای توانمندسازی استارت‌آپ‌ها فراهم کند.

در همین راستا اولین کارگاه آموزشی با موضوع کاربرد CMS در کسب‌و‌کارهای اینترنتی با حضور تیم‌های استارت‌آپی و علاقه‌مندان به طراحی وب‌سایت برگزار شد.

حسین رییسی، در این کارگاه از الزامی بودن سایت برای استارت‌آپ‌ها گفت و افزود: در جامعه امروز، داشتن وب‌سایت، برای شرکت یا سازمان ضروری است. زیرا اولین جایی که مردم به دنبال شرکت شما می‌گردند، بر روی اینترنت است. اگر شما نتوانید در آنجا بدرخشید قطعا رقبای شما این کار را خواهند کرد.

او همچنین به معرفی سیستم‌های مدیریت محتوای داخلی و خارجی پرداخت و سه مورد از سیستم‌های مدیریت محتوای مشهور (وردپرس، جوملا و دروپال) را باهم مقایسه کرد.

رییسی به نحوه خرید هاست و سایت‌های معتبر داخلی برای خرید هاست و دامین اشاره کرد و نحوه خرید آن‌‌‌ها را توضیح داد.

«آشنایی با CMSهای داخلی و خارجی، مزایا و معایب استفاده از CMSها، زبان برنامه‌نویسی CMSها، معرفی CMS وردپرس، کسب درآمد CMSها» از جمله مباحثی بود که مدرس کارگاه به آن اشاره کرد.